کد خبر: 73408

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ - ۱۲:۱۶

با حضور معاونین آموزش و پرورش مازندران صورت پذیرفت؛

دیدار مدیرکل آموزش و پرورش با استاندار جدید مازندران

مدیرکل آموزش و پرورش به همراه معاونین آموزش و پرورش مازندران با استاندار جدید استان دیدار کرد.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ در ابتدای این دیدار مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با آرزوی توفیق و خدمت شایسته برای استاندار محترم به برکت این ایام عزیز، گزارشی از وضعیت آماری آموزش و پرورش مازندران ارائه کرد.

سید علی قاسمی با اشاره به تعداد کل دانش آموزان استان گفت: از ۵۱۸ هزار و ۴۳۵ دانش آموز استان، ۵۰٫۷ درصد پسر و ۴۹٫۳ درصد دختر هستند که در ۴ هزار و ۷۳۵ مدرسه و ۲۱ هزار و ۳۲۱ کلاس مشغول به تحصیل می باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران افزود: بیشترین دانش آموزان در شهرستان های بابل و آمل و کمترین دانش آموزان در بلده و لاریجان هستند.

قاسمی با اشاره به تقسیم بندی دانش آموزان شهری و روستایی استان، خاطرنشان کرد: ۶۹٫۶ درصد دانش آموزان استان در مدارس شهری و ۳۰٫۴ درصد در مدارس روستایی مشغول به تحصیل هستند.

وی در ادامه به ۱۴ رویکرد محوری آموزش و پرورش مازندران اشاره کرد که از جمله مهم ترین آنان می توان برنامه محوری، ارتقا جایگاه استان، کیفیت بخشی آموزش، تبدیل فرهنگ امنیتی و به امنیت فرهنگی، ایجاد اعتماد درون سازمانی، هماهنگی با سایر دستگاه ها، توانمندسازی نیروی انسانی و توجه به نقش محوری آموزش و پرورش در زیرساختهای توسعه را نام برد.

مسئولیت در آموزش و پرورش سنگین و خطیر است

استاندار جدید مازندران نیز در این دیدار با بیان اینکه مسئولیت در آموزش و پرورش  بسیار سنگین و خطیر است، گفت: به خصوص زمانی که تهاجم همه جانبه فرهنگی از سوی دشمنان در جریان است.

محمد اسلامی به پدیده خطرناک داعش اشاره کرد که از اسلام چهره خون آشامی ارائه کردند و به نام رسول رافت، جنایت می کنند و تلاش دارند با استفاده از فضاهای گوناگون بویژه فضای مجازی قصد گرفتن دین از بچه ها و نوجوانان را دارند و پرسشها و ابهاماتی را طرح می کنند که اولیا و بویژه مادران باید پاسخگو باشند.

وی با اشاره به جایگاه آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: این نهاد می تواند هم فرهنگساز و هم تمدن ساز باشد و به همین دلیل کارکرد مهارت زندگی در آموزش و پرورش بسیار حائز اهمیت است و می بینیم که دانش آموزان مدارس در کشورهای پیشرفته  از این نظر از دانشگاهیان ما هم بهتر و جلوتر هستند.

استاندار مازندران یادآور شد: این در حالی است که دین و مکتب ما سراسر درس و آموزش نکات مربوط به مهارتهای زندگی است و غنی ترین الگوها را داریم و لازم است از این سرمایه ها استفاده کنیم.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو