کد خبر: 1985

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۱۲ - ۱۵:۰۹

دو طبقه قبر بخرید، یک طبقه اشانتیون بگیرید!

  شرق پرس: تیرماه امسال شورای شهر تهران تصویب کرد که هر قبر در تمامی قطعات فاز سوم آرامستان بهشت زهرا(س) تا سقف ...

 

بهشت زهرا(س) خانه آخر بسیاری از تهرانی‌ها است و طبق آمار سالانه حدود ۱۵۰ هزار نفر در این آرامستان دفن می‌شوند. از کسانی که قبر رایگان می‌گیرند تا کسانی که چندین میلیون تومان خرج خانه آخرت می‌کنند. البته رقم‌های ضد و نقیضی از قیمت قبر در بهشت زهرا(س) اعلام می‌شود و برخلاف قیمت‌های رسمی که مدیریت این آرامستان اعلام می‌کند، بعضی‌ها از رقم‌های نجومی می‌گویند.

 

شرق پرس: تیرماه امسال شورای شهر تهران تصویب کرد که هر قبر در تمامی قطعات فاز سوم آرامستان بهشت زهرا(س) تا سقف ۷۰ درصد ظرفیت آن فاز رایگان است و در صورتی که وابستگان متوفی تمایل به در اختیار گرفتن قطعه بالای این قبر را داشته باشند به ازای هر قطعه باید ۳۵۰ هزار تومان بپردازند. بر اساس تصمیم‌گیری اعضای شورای‌شهر قیمت قبور در فاز دوم آرامستان بهشت زهرا(س) تا سقف۷۰ تا ۸۰ درصد ظرفیت این قطعات ۲ میلیون تومان و سقف ۸۰ تا ۹۰ درصد ۳ میلیون تومان خواهد بود. علاوه بر این قیمت قبور در قطعات فاز دوم با ظرفیت ۹۰ تا ۱۰۰ درصد معادل ۴ میلیون تومان تعیین شد.

اکبر توکلی، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) در گفت و گو با سایت شفا آنلاین اعلام کرده که حدود ۷۰ درصد شهروندان تهرانی از قبرهای رایگان استفاده می‌کنند. طبق آنچه که توکلی اعلام کرده، قبور ۳ طبقه در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد که یک طبقه آن رایگان است و ۲ طبقه دیگر با قیمت یارانه‌ای هر طبقه ۳۵۰ هزار تومان واگذارمی‌شود و در صورت عدم توانایی پرداخت می‌تواند بخشی از آن را به صورت ۱۰ قسط ۳۵ هزار تومانی پرداخت کرده و قبر را بخرد.

به گفته مدیر این آرامستان، ۱۰ درصد از مردم خواستار دفن در قطعات غیر جاری هستند که این سازمان از آنها حداکثر ۱۰میلیون تومان دریافت می‌کند. البته در قیمت مصوب شورای شهر مشخص شده بود که هزینه دفن در قطعات قدیمی ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان است، قیمت‌هایی که رسمی نیست اما گفته می‌شود که قیمت قبر براساس تعداد طبقات، نزدیکی به مترو و نبش خیابان، از ۶،۵ میلیون تا ۷۰ میلیون متغیر است. در یکی از آگهی‌های اینترنتی فروش قبر، یک قبر سنددار در قطعه ۱۰۱ بهشت زهرا، ۸۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

مهر

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو