کد خبر: 11690

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۰۵ - ۱۰:۱۸

رئیس اتاق بازرگانی مازندران خبرداد:

خریداری ۶۰ هزار تن مرکبات مازندران توسط دولت

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با تاکید بر حمایت بیشتر دولت از تولیدکنندگان مرکبات استان گفت: امسال دولت ۶۰ هزار تن مرکبات مازندران را خریداری می‌کند.

تیتر ۳: عبدالله مهاجر دارابی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مازندران در استانداری به وضعیت تولید مرکبات در استان اشاره کرد و اظهار داشت: قرار شد ۶۰ هزار تن در قالب ذخیره‌ مرکبات مردم استان توسط دولت خریداری شود که این مهم سبب کمک به توسعه بخش مرکبات مازندران شود و سبب توسعه صادرات می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه مشکل تسهیلات کم بهره به صادرکنندگان بخش مرکبات استان باید برطرف شود، تصریح کرد: امسال تاکنون ۵۰۰ تن از مرکبات مازندران را به خارج کشور صادر کردیم و قیمت نارنگی ژاپنی را در استان کاهش داده است.

مهاجر دارابی با بیان اینکه ۲۰ درصد محصول نارنگی ژاپنی اکنون در بازار بالای هزار تومان خریداری می‌شود، افزود: به دلیل اشباع بار این محصول در بازار تهران بیش از هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی با اعلام اینکه ترکیه، مصر و آفریقای جنوبی از رقبای جدی مازندران برای خرید محصول مرکبات استان هستند، گفت: اکنون مرکبات مازندران به قیمت بیش از ۲۰۰۰ تومان در بازار روسیه به فروش می‌رسد.

مهاجر دارابی با اعلام اینکه وضعیت صادرات کیوی مازندران مطلوب‌تر از سایر محصولات مرکبات است، گفت: تاکنون ۱۵۰ تن از محصول کیوی مازندران به خارج کشور صادر شده و کیوی استان بیشتر از غرب مازندران به خارج ارسال شده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با بیان اینکه تمام تلاش مدیریت ارشد استان برای ارتقا شاخص صادراتی استان است، افزود: با ورود نارنگی محلی، فضا برای عرضه نارنگی ژاپنی به بازار کمتر شده است.

وی با اشاره به اینکه همچنان مازندران از کمبود زیرساخت‌های صادراتی رنج می‌برد، گفت: باید برای توسعه صنعت حمل و نقلی در مازندران اتخاذ شود.

مهاجر در ادامه با اشاره به مشکلات انبوه سازان استان افزود: دستگاه‌های مربوطه نباید برای انبوه سازان مشکل ایجاد کنند چرا که شرایط فعلی انبوه‌سازان در حوزه ساخت و سازها مطلوب نیست.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو