کد خبر: 20330

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۲۱ - ۱۴:۱۳

دولتمردان آمریکایی به دلیل نداشتن طرحی برای آینده رجزخوانی‌های غیرمنطقی می‌کنند

رئیس مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: دولتمردان آمریکایی چون طرحی برای آینده ندارند رجزخوانی های غیرمنطقی می‌کنند و به جایی نمی رسد چون توان مقابله با مسلمانان را ندارند.

تیتر ۳: علی اکبر ولایتی رییس مجمع جهانی بیداری اسلامی صبح امروز(پنجشنبه) در همایش هم اندیشی میهمانان خارجی شرکت کننده در مراسم سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: انقلاب اسلامی در ایران متعلق به همه جهان اسلام است.

 

وی افزود: امواج خروشان بیداری اسلامی به سرتاسر جهان اسلام و بشریت رسیده و هر روز آثار مبارک آن در نقاطی از جهان آشکار می شود.

 

ولایتی با بیان اینکه همه ما مدیون اسلام هستیم تصریح کرد: اسلام همیشه زنده است و هرگز مسلمانان به اسلام رو کنند گویی که صدر اسلام است.

 

رییس مجمع جهانی بیداری اسلامی با تاکید بر اینکه بیداری اسلامی بازگشت به اسلام و ارزش های اسلامی است، گفت: بیداری اسلامی خود مرهون اسلام جاودانه است و منجر به تمدن اسلامی می شود و تمدن اسلامی تمام شدنی نیست.

 

به گفته وی، تمام ملل اسلامی در طول تاریخ اسلام کم یا زیاد در امواج متوالی بیداری اسلامی نقش داشته اند.

 

ولایتی به زحمات امیر عبدالقادر الجزایری، عمر مختار، شیخ محمد عبدو، میرزای شیرازی، آخوند خراسانی و امام خمینی (ره) در راه اسلام پرداخت و تاکید کرد: در عرض جغرافیای اسلامی افراد بزرگی را می بینیم که مجددین اسلام هستند.

 

رییس مجمع جهانی بیداری اسلامی افزود: هرگز اسلام بن مشکلی برخورد فرزندی از فرزندان اسلام به پا خواسته و اسلام وا به پا کرده و امواج این خیزش به نقاط دیگر دنیا نیز رسیده است.

 

ولایتی تصریح کرد: آنچه که امروز در جهان اسلام می گیرد مدیون امام خمینی (ره) است چون امام(ره) جز اسلام چیزی نمی‌گفت و مقاومت خود را از مسلمانان صدر اسلام به ارث برده بود.

 

به اعتقاد وی، ایستادگی رهبر معظم انقلاب در مقابل بیگانگان، آمریکایی ها و صهیونیست ها موجب شده دیگر ملت ها مانند عراق،لیبی، یمن، لبنان، سوریه، فلسطین، افغانستان، تونس، مصر و آسیای شرقی برای مقابله با آنان تشویق و ترغیب شوند و در مقابل سلطه استکبار بأیستند.

 

وی به سخنان ترامپ رییس جمهور جدید آمریکا اشاره و اظهار کرد: اگر امروز در آمریکا کسی بر روی کار آماده که سخنانی متناقض و از روی بی تدبیری می گوید حکایت از سر گشتگی  و شکست دنیای غرب بخصوص آمریکا از مسلمان دارد.

 

رییس مجمع جهانی بیداری اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکایی ها به دنبال تجزیه خاورمیانه بودند، گفت: هیچکس نمی تواند منکر شکست آمریکا در طرح این نقشه شود.

 

ولایتی ادامه داد: آمریکایی ها زمانی صحبت از خاورمیانه جدید می کردند اما با گذشت زمان مشخص شد که هدف آنان تجزیه کشورهای اسلامی است.

 

وی با اینکه آمریکا ها بِنَا داشتند عراق را به سرنوشت لیبی دچار کنند، گفت: زمانی رییس  ستاد ارتش آمریکا گفته بود که باید عراق به سه قسمت و سوریه به چهار قسمت تجزیه شود بنابراین هدف آنان تضعیف کشورهای اسلامی و و تسلط بر منابع مسلمانان است.

 

ولایتی به هدف بیداری اسلامی اشاره کرد و گفت: امواج بیداری اسلامی در جهان اسلام مشعشع شده و مسلمانان در مقابل این توطئه ها ایستادگی کردند و سبب شکست آنان شدند.

 

رییس مجمع جهانی بیداری اسلامی به اظهارات ترامپ اشاره و سخنان رییس جمهور جدید آمریکا را بازگو کردن حقایق دانست که حکایت از شکست آنان بعد از هزینه های زیاد دارد.

 

وی افزود: دولتمردان آمریکایی چون طرحی برای آینده ندارند رجزخوانی های غیرمنطقی می‌کنند و به جایی نمی رسد چون توان مقابله با مسلمانان را ندارند، آنهایی که ادعاهای بزرگتری داشتند آمدند و شکست خوردند.

 

ولایتی به ترامپ توصیه کرد که از مشورت دیگران استفاده کند و پند بگیرد و زیاده گویی و زیاده خواهی نکند که اگر بخواهد به جسارت خود در کشورهای اسلامی ادامه دهد مسلمانان درسی به او خواهند داد که هرگز فراموش نخواهد کرد.

 

ولایتی ضمن تشکر از مشارکت میهمانان در این مراسم گفت: بیداری اسلامی از ایران شروع شد، متوقف نشده و نخواهد شد.

 

وی ادامه داد: همان مطلبی که امام در اوایل انقلاب می گفت این انقلاب صادر می شود و صادر هم شده است.

به گفته ولایتی، بیداری اسلامی مقاومت در برابر تفرقه امت اسلامی است و انقلاب اسلامی جز در سایه وحدت و قدرت مسلمانان را اعاده نخواهد کرد.

 

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع با تاکید بر اینکه این انقلاب بدون یک رهبر متقی امکان ادامه نداشته و ندارد، افزود: این انقلاب مرهون امام و سپس رهبری و مردم است.

 

ولایتی گفت: این ویژگی مردمی انقلاب ما که همیشه در صحنه هستند به جاهایی دیگر هم سرایت پیدا کرده است. انتفاضه فلسطینی ها چیزی جز حضور مردم در صحنه نیست و اسراییلی ها را به زانو در آورده است.

 

رییس مجمع جهانی بیداری اسلامی تصریح کرد: همان طور که حضور مسلمانان ایرانی در صحنه این پیروزی را به همراه آورد ، حضور مردم عراق منجر به پیروزی این کشور شد و در جاهایی دیگر هم همین طور است.

 

به اعتقاد ولایتی، انقلاب با رهبری خردمندانه امام و حضور همه جانبه مردم به پیروزی رسید و مردم ایران در راهپیمایی ٢٢ بهمن این حضور را دوباره به تصویر خواهند کشید و این سرمایه ماست.

 

وی ادامه داد: حضور و پشتوانه مردم است که این رهبری و انقلاب از تهدیدات نمی هراسد از جمله تهدیدات اخیر رییس جمهور جدید آمریکا. اینها جدید نیست.

 

ولایتی یادآور شد: زمانی موقعی امام در پاریس بود و کارتر پیغام فرستاد که عجله نکنید برای رفتن به تهران میخواستند توطئه کنند. همین که آنها گفتند نرو، امام گفت که مطمین شدم که باید به ایران بیایم.

 

«گاهی از من می پرسند پاسخ شما به این رجز خوانی های رییس جمهور بی تدبیر آمریکا چیست گفت: ما میگوییم حضور مردم در ۲۲ بهمن بهترین پاسخ به رجز خوانی رییس جمهور کشوری است که در داخل دچار مشکل است.»

 

وی ادامه داد: اگر به سخنان این رییس جمهور جدید از زمان تبلیغات انتخاباتی تا الان نگاه کنید هر روز یک سخن گفته است و همه حرف ها هم متناقض بوده است.

 

ولایتی اضافه کرد: هر روز علیه کسی صحبت می کند یک روز علیه مهاجران و آمریکای لاتین روز دیگر درباره مکزیک و مسلمانان و سازمان ملل و اتحادیه اروپا و غیره سخن گفته است.

 

«یقین بدانید اگر این رییس جمهور آمریکا به این رویه ادامه دهد این کشور را در دنیا منزوی خواهد کرد. گاهی می گویند چرا جمهوری اسلامی قوای نظامی اش را تقویت می کند. این دستور قرآن کریم است که خودتان را برای مقابله با دشمنان آماده کنید. قدرت دفاعی ایران موجب قدرت دفاعی اسلام می شود.»

 

ولایتی در همین زمینه گفت: اگر ما قدرت مان را بالا ببریم و تقویت کنیم زیر سوال می رویم و همه کارهایی که آنها انجام می دهند برای این است که مسلمانان را تضعیف کنند.

 

وی افزود: در کل منطقه و در کشور های مسلمان دست استعمار را می‌بینیم که به تعبیر رهبری با یک دستکش مخملی بر پنجه آهنی در کار است.سیاست آمریکا و صهیونیست ها در اروپا و منطقه ما تضعیف جهان اسلام است.

 

وی به کودتای ترکیه اشاره کرد و گفت: این کودتایی که در ترکیه اتفاق افتاد خود مقامات ترکیه اعلام کردند که آمریکایی ها پشت این قضیه هستند؟

 

ولایتی گفت: همه اینها یک هدف دارد و آن تضعیف امت اسلامی است. اگر کشورهای اسلامی تجزیه شوند به کشورهای کوچکی تبدیل می شوند و ثروت های آنها تنها صرف این جنگ ها می شود. بنابراین اگر ایران نباید انرژی هسته ای داشته باشد و یا قوای نظامی نداشته باشد همه در راستای همین ایده تضعیف است.

 

وی افزود: همین گروه های تکفیری ای که درست کردند برای تفرقه بین شیعه و سنی بود. بسیاری از اهل تسنن را به قتل رساندند.

 

ولایتی گفت: اجتماعی که برادران شیعه و سنی در کنار هم جمع شده اند تا با این اتحاد کلمه جواب مناسبی به دشمنان اسلام بدهیم.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو