کد خبر: 3747

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۰۲ - ۶:۱۰

دود سیگار چه خطراتی برای چشمها دارد

شرق پرس: حسین اسلامیان متخصص بیماری های چشم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: تاثیرات منفی سیگار تنها محدود به بیماری‌های مزمنی ...

 

دود سیگار عوارض زیادی بر روی چشم‌ها داشته و می‌تواند خطر التهاب و آسیب عصب چشم را تا دوبرابر بیشتر کند.

شرق پرس: حسین اسلامیان متخصص بیماری های چشم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: تاثیرات منفی سیگار تنها محدود به بیماری‌های مزمنی نظیر بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان‌ها نمی شود و بسیاری دیگر از بیماری‌ها و عارضه‌ها از جمله مشکلات چشمی نیز تا حد زیادی در نتیجه مصرف سیگار به وجود آمده و یا تشدید می‌شوند.

وی با بیان اینکه درصد بالایی از افراد جامعه سیگار می‌کشند، تصریح کرد: متاسفانه اغلب افراد سیگاری و یا افرادی که در معرض دود سیگار هستند، هیچ اطلاعی از تاثیر سیگار بر روی چشم های خودشان ندارند.

اسلامیان تاکید کرد: دود سیگار عوارض مختلف و بعضا شدیدی بر روی چشم‌ها داشته و می‌تواند خطر التهاب و آسیب عصب چشم را تا دوبرابر افزایش دهد.

وی با اشاره به اینکه دود سیگار تا حد بسیار زیادی می‌تواند موجب ابتلای افراد به‌ آب مروارید شود، یادآور شد: عروق چشم در نتیجه مواد خطرناک موجود در دود سیگار ممکن است دچار مشکل و یا آسیب جدی شده و حتی بینایی را نیز می‌تواند تا حد بسیار زیادی کاهش یابد.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو