کد خبر: 1763

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۲۷ - ۱۶:۲۸

دل نوشته ای از یک خبرنگار / تحمل یکدیگر را داشته باشیم

  خبرنگار گلوگاه نمی نویسد تا درآمد کسب کند می نویسد تا به گوش برساند مشکلات مردمش را، گرفتاری کارگران ودرد ناگفته خانواده ...
سمیه اوانپور

سمیه اوانپور خبرنگار

 

خبرنگار گلوگاه نمی نویسد تا درآمد کسب کند می نویسد تا به گوش برساند مشکلات مردمش را، گرفتاری کارگران ودرد ناگفته خانواده هایی که رنج را به جان خریده اند.

 

شرق پرس: گلوگاه شهری است کوچک ولی مردمی دارد دریا دل که مهمان نوازی و خونگرمی مردمان این سرزمین درسرتاسر ایران زبانزد است.

خبرنگار در این شهر یعنی خود مردم و صدای مردم این شهر

خبرنگارگلوگاه نمی نویسد تا درآمد کسب کند می نویسد تا به گوش برساند مشکلات مردمش را،گرفتاری کارگران ودرد ناگفته خانواده هایی که رنج را به جان خریده اند.

بعدازهشت سال قلم به دست گرفتم آن هم به پیشنهاد تهران امروز که بنویسم وقتی قلم به دست گرفتم بنویسم آنچه روی سطر آمد جمله ای بود از ته دل نه زبان “جان برای لقمه ای نان”چند ساعت نشد که در چند سایت مطلب را خواندم و نظراتی که به مطلب داده بودند تأثرمردم کل کشور ازرنج دکل بندان بود.

 

دیگر همه می دانند که اگر تا دیروز گلوگاه فقط با دکل بند و اکبرجوجه در میان مردم شناخته شده بود ولی امروز مردم ایران می دانند  ما تولید مرکبات و برنج ، قهرمان کشتی، نخبه و نوآور، خبرنگار، ورزشکار، مخترع و… داریم و این حاصل تلاش مردم این شهر و تعداد محدودی از دوستان رسانه بود که نوشتند و نوشتند و نوشتند.

چندی پیش بعد از چندین سال فکر کردیم وجود داریم. جلسه ای که در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گلوگاه بر پا شد و زمینه ساز آشنایی و طرح پرسشهای در ذهن مانده خبرنگاران با مسئولین و شهردار جدید بود .

در این جلسه همه دوستان رسانه سر ساعت حضور داشتند و دقایقی را که طبق معمول مسئولین تأخیر داشتند به آشنایی و درد دل اختصاص دادند.
پای صبحت دوستان نشستیم، جالب اینکه بیشترمان هم درد بودیم زحمت فراوان و درآمد کم ومهم تر از آن آرزوی تقدیر و تشکری که به دل همه خبرنگاران منطقه مانده بود، هرگز ازسوی مسئولین به خبرنگار و جایگاه این حرفه درجامعه آنگونه که باید بهایی داده نمی شود.

طرح تکریم خبرنگاران از سوی مسئولین رویای دست نیافتی شد ولی آنچه ما را رنجاند از سوی همکاران رسانه است ، آنجایی که مجبور شدم زیر لب زمزمه کنم : از ماست که برماست…

ما خبرنگاران همه تلاشمان انعکاس واقعیت اطراف است و بیشتر سعی در شناساندن گلوگاه به عنوان شهری با شرایط آب و هوایی مناسب برای جذب گردشگر داریم تا از این میان بر بیکاری و فقر منطقه فائق آئیم و رسالت و وظیفه خود را در قبال جامعه اینگونه انجام دهیم و در این میان گاهی به مسئولین و عملکرد آنها می پردازیم و شاید پرسش یکی از ما تلنگری باشد برای آنها.

 

حال با اینهمه رسالت و وجاهت اجتماعی شایسته است که همکاران رسانه خود سوژه ناسازگاری باشند تا مسئولین از رفتار ما با همدیگر گلایه و میدان را برای ادامه بحث خالی کنند؟
صبحت من با دوستانی است که خود احترام به عقاید و سوالات همدیگر نمی گذارند چطور انتظار داشته باشیم تا مسئولین برخورد مناسبی با خبرنگار داشته باشند؟

شاید برخی از ما رسالت خطیر خبرنگاری را درک نکنیم ولی باید گفت تعامل بین خبرنگار و مدیران به بهبود شرایط جامعه می انجامد و مدیران برای اجرای طرح و برنامه های خود باید خبرنگار را به عنوان مهندس نکته بین و سازنده در کنار خود به همکاری بطلبند و روحیه موشکافی و ظریف بینی را در آنها تقویت کند.

به امید روزی که تحمل یکدیگر را داشته باشیم.

سمیه اوانپور – شرق پرس

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو