کد خبر: 13711

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۶ - ۷:۳۶

دلایل نمایندگان برای استیضاح وزیر اقتصاد

تیتر 3 » سخنگو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با تشریح دلایل امضای طرح استیضاح وزیر اقتصاد از سوی برخی نمایندگان گفت: در ابتدای هفته بعد این طرح به هیئت رئیسه ارسال می‌شود.

حسین مقصودی

به گزارش تیتر ۳ به نقل از تسنیم، حسین مقصودی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اعلام موضوع استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به انتظار نمایندگان همه طیفهای مجلس از قبیل اصولگرا و اصلاح طلب  و همچنین مردم کشور در خصوص ترمیم بخش اقتصادی،  اقدامی صورت نگرفت.

وی با بیان اینکه تعدادی از نمایندگان تا کنون نامه استیضاح وزیر اقتصاد  را امضا کرده اند گفت:  در روزهای آینده امضاهای بیشتری در این خصوص از نمایندگان اخذ خواهد شد و در ابتدای هفته بعد این طرح به هیئت رئیسه ارسال می‌شود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت، ۱۳دلیل اصلی موجب شده است تا نمایندگان اقدام به استیضاح وزیر اقتصاد کنند که عبارتند از: عدم توجه عملی به سیاست های ابلاغی  رهبری به خصوص در موضوع اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل، تعطیلی و ورشکستگی  کارخانجات و تولیدیها که سبب افزایش رشد نرخ بیکاری در کشور شده است.

مقصودی در توضیح سایر دلایل استیضاح وزیر به  عدم تناسب بهره های بانکی با تورم اعلامی از سوی دولت اشاره کرد و گفت: این موضوع بویژه برای تولید کنندگان مشکلاتی را ایجاد کرده است، همچنین تعطیلی وامهای ازدواج و تولیدی به دلیل سخت گیری های بیش از حد و بهره بالا از سایر دلایل استیضاح است.

او ادامه داد، عدم رسیدگی به موضوع تخلفات پدیده شاندیز و آسیبهایی که از طریق این پروژه متوجه  سهام داران این پروژه شده است و عدم رسیدگی و حل و فصل موضوع مالی موسسات میزان، ثامن، توس، آرمان، پردیسان که این روزها شاهد بی توجهی دولت به این موضوعات هستیم از محورهای استیضاح است.

وی افزود، همچنین عدم  مدرنیزه شدن طرح ارزش افزوده مالیاتی برای مودیان، نارضایتی شدید مردم و تولیدکنندگان در تمام صنفها را ایجاد کرده است.

مقصودی تصریح کرد،  افزایش مالیاتهای بی رویه در سالهای اخیر و عدم تناسب آن با درآمد مردم، آمار افزایش اشتغال در کشور، مشکلات و عدم توجه دقیق بر گمرکات و مناطق آزاد تجاری، سوء استفاده و رانتهایی که از این نقاط توسط برخی افراد سودجو صورت می پذیرد از دیگر دلایل استیضاح است.

سخنگوی کیسیون شوراها همچنین به موضوع کاهش سطح رفاهی و قدرت خرید مردم در پی ناکارآمدی وزیر اقتصادی دولت و همچنین عدم همکاری  در تیم اقتصادی دولت به عنوان دلایل استیضاح وزیر اشاره کرد.

نماینده سبزوار تصریح کرد: تمامی موارد فوق نمایندگان را موظف کرده است تا برای رفع  مشکلات و معضلات مطرح شده در کشور اقدام به استیضاح وزیر اقتصاد دولت یازدهم کنند.

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1939

کل نظرات :1

 • مهدوی الحسینی

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۳۹۵

  سلام
  صبح بخیر
  اگر از استیضاح وزیر اقتصاد قدری شاد شده و خبرش را باشراک می گذارم نه از باب اینکه از مخالفان دولت تدبیر وامیدم بلکه از حامیان دولتم که نگران تخریب دولت توسط بانک صادراتم .
  کاری که صادرات کرد از هر اختلاسی فجیع تر بود .
  ببینید میزان ۱۴ سال یا بیشتر با آرم قوه قضائیه وعبارت تحت نظارت بانک مرکزی بر روی تابلو واسنادش به فعالیت پرداخت واعتماد تعدادی از شهروندانی را که اکثرشان بازنشسته بودند وقدرت ریسک ورود به بازار ومعاملات اقتصادی برای استفاده از پولشان را نداشتند ، جلب کرد !
  بعد بعلت عدم نظارت دقیق بانک مرکزی برای این موسسه مالی مشکل ایجاد شد که از پشت پرده آن خبر نداریم !
  یک سالی شهروندان و سپرده گزاران گرفتار را نگه داشتند تا این شکار چرب ونرم وفربه را در دام بانک صادرات بیندازند و این کار راهم کردند !
  سپرده گزاران خوشحال از اینکه یک بانک مسئولیت ساماندهی را بر عهده گرفته و طبق گفته نمایندگان از فردای قراداد با صادرات پولشان نزد صادرات سپرده است وهر لحظه می توانند به آن دسترسی داشته باشند !
  اما متاسفانه چه خیال خامی !
  وغافل از اینکه در دام اختلاس گری بنام بانک صادرات افتاده اند!
  افکار عمومی هم متاسفانه قانع شده است بانک صادرات بدهی سپرده گزاران میزان را تادیه نموده وسپرده شان را برگردانده است !
  در صورتیکه نزدیک به یک سال است سپرده گزاران بالای ۵۰ میلیون تومانی گروگان بانک صادرات می باشند وتحت شکنجه مادی ومعنوی (روحی) وچون دستشان به مدیر عامل بانک صادرات ورئیس بانک مرکزی نمی رسد ، نزد نمایندگان التماس می کنند که وزیر اقتصاد را مورد سوال وحتی استیضاح قرار دهند و از احزاب اصلاح طلب و جامعه مدنی نیز انتظار دارند بخاطر دفاع از حقوق شهروندی از این استیضاح حمایت کنند .
  شاید دولت تحت فشار قرار گیرد و از بانک صادرات بخواهد تا حقوق ضایع شده سپرده گزاران را تامین کند .
  با پوزش بابت اطاله کلام


  پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو