کد خبر: 1745

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۲۷ - ۵:۲۰

دستگیری مامور قلابی شهرداری

به گزارش شرق پرس، در پی ارجاع چندین فقره گزارش و شکایات مردمی و همچنین شکایات کسبه بازار تهران مبنی بر اینکه فردي ...

 

مرد جوانی که با استفاده از جعل عنوان و لباس شهرداری از کسبه و دستفروشان بازار تهران اخاذی می‌کرد، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش شرق پرس، در پی ارجاع چندین فقره گزارش و شکایات مردمی و همچنین شکایات کسبه بازار تهران مبنی بر اینکه فردی به هویت “اژدر” تحت عنوان مامور شهرداری اقدام به گرفتن وجوه نقد از  کسبه به ویژه دستفروشان محدوده بازار می کند پرونده ای در این رابطه تشکیل و به صورت ویژه در دستور کار ماموران دایره تجسس کلانتری قرار گرفت.
 
در این رابطه اکیپی از کارآگاهان دایره تجسس تحقیقات خود را آغاز کردند و با اعلام موضوع از طریق شبکه پیام کلانتری به تمام واحدهای گشتی عملیات گسترده خود را برای شناسایی  دستگیری متهم از سرگرفتند.
 
گشت زنی های هدفمند ماموران آغاز شد تا اینکه ساعت ۱۱صبح ۲۵ اسفندماه یکی از واحدهای گشت کلانتری حین گشت زنی در بازار سید اسماعیل بود که دو نفر به هویت “داود” و “هدایت”که از کسبه بازار بودند به واحد گشتی مراجعه و بیان نمودند که فردی به هویت “اژدر” که خود را مامور شهرداری معرفی نموده و لباس مامورین سد معبر را بر تن دارد به بهانه های مختلف اقدام به گرفتن پول،وجوه نقد  و اجناس از افراد می نماید.
 
لذا ماموران با عنایت به اینکه احتمال می‌دادند نامبرده همان جاعل مامور نمای معروف تحت تعقیب بازار باشد بلافاصله به محل اعزام و متهم را درحال اخاذی از کسبه بازار مشاهده می نمایند که متهم به محض مشاهده مامورین اقدام به فرار می نماید که با فرار متهم عملیات تعقیب و گریز پلیسی آغاز و متهم نهایتاً دقایقی بعد دستگیر می‌شود.
 
در بازرسی بدنی از متهم یک عدد بیسیم،یک عدد کمربند پلیسی،یک عدد دستبند فلزی قلابی و یک عدد گاز اشک آور به همراه یک عدد اسپری بی‌حس کننده لیدوکائین و ۲ عدد تلفن همراه کشف گردید.
 
متهم پس از دستگیری به مقر انتظامی منتقل و پس از انتقال به همراه پرونده برای تحقیقات بیشتر و کشف سایر جرایمش در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
سرهنگ حسین تمیزی رییس کلانتری ۱۱۳ بازار با اعلام این خبر به باشگاه خبرنگاران گفت: از آنجاییکه در آستانه فرارسیدن سال نو قرار داریم و خیل عظیمی از شهروندان برای خرید شب عید به بازار بزرگ تهران مراجعه می کنند و با عنایت به اینکه افراد سودجو تحت پوشش مامورین سد معبر و یا پلیس با جعل عنوان مامورنما اقدام به اخاذی از دستفروشان و مردم می کنند از شهروندان خواست تا موارد مشکوک را با تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.
باشگاه خبرنگاران
 
/انتهای خبر
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو