کد خبر: 1137

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۳۳

دستگیری باند “گرگ ها” در مشهد

شرق پرس:  رئيس پليس آگاهي خراسان رضوي با تشريح جزئياتي از دستگيري اعضاي اين باند مخوف زورگيري گفت: تابستان امسال پرونده هايي در ...

 

با دستگیری اعضای یک باند خطرناک که رانندگان خودروهای عبوری و تاکسی تلفنی های شبانه روزی را برای سرقت خودرو مورد ضرب و جرح قرار می دادند و برخی را تا سرحد مرگ برده  اند، مشخص شد که سرکرده آنان یک زن شیشه ای است.

شرق پرس:  رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با تشریح جزئیاتی از دستگیری اعضای این باند مخوف زورگیری گفت: تابستان امسال پرونده هایی در مراکز انتظامی تشکیل شد که بررسی آن ها نشان می داد، اعضای یک باند خطرناک که زن جوانی نیز همراه آنان است خودروها را از آغاز نیمه شب تا سپیده صبح به طور دربستی کرایه می کنند و با کشاندن رانندگان به نقاط خلوت، آنان را با تهدید به مرگ و در صورت مقاومت با وارد آوردن ضربات قمه، از خودرو بیرون می اندازند و خودرو را به سرقت می برند.

سرهنگ کارآگاه حسین بیدمشکی افزود: با اعلام این گونه زورگیری ها که با شیوه مشابهی انجام می شد، تلاش مأموران انتظامی مشهد در کنار کارآگاهان پلیس آگاهی برای شناسایی و ردیابی دزدان مخوف آغاز شد.

در همین حال مرد ۴۸ساله ای که طعمه دیگر این باند بود و چندین روز در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان فارابی مشهد بستری شده بود، با اعلام شکایت از زن و مردی جوان گفت: ساعت ۱۲شب از سمت میدان شهیدفهمیده به طرف قاسم آباد حرکت می کردم که زن و مردی کنار خیابان، خودروام را به طور دربست کرایه کردند تا آن ها را به بولوارشهیدبرونسی ببرم. ولی متوجه شدم آن ها به بهانه این که مسیرها را بلد نیستند قصد دارند مرا به خیابان های فرعی بکشانند به همین خاطر از آن ها خواستم تا کرایه ندهند و پیاده شوند اما آن زن و مرد عنوان کردند که حداقل ما را تا بولوارهاشمیه ببر!

شاکی مجروح ادامه داد: در یک مکان خلوت از من خواستند تا توقف کنم که ناگهان مرد جوان که در صندلی جلو نشسته بود قمه ای را بیرون کشید و زن مسافر هم با شوکر به سرم زد. من که نمی خواستم خودروام را که به تازگی و برای امرار معاش خریده بودم از دست بدهم مقاومت کردم اما آن ها با زدن ضربات قمه مرا بیرون انداختند که سرم به جدول حاشیه خیابان خورد و بیهوش شدم.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در ادامه گفت: پس از این ماجرا، اعضای باند زورگیری، خودروی دیگری نیز سرقت کرده بودند که مالباخته چند روز بعد یکی از دزدان را در یک فروشگاه موادغذایی شناسایی کرده و بلافاصله موضوع را به مأموران کلانتری کاظم آباد اطلاع داده بود.

 این مقام ارشد انتظامی افزود: مأموران انتظامی هم با دستورات قضایی موفق شدند مخفیگاه دزد شناسایی شده را در حاشیه جاده آسیایی مشهد به محاصره درآورده و ۴عضو باند را در این مکان دستگیر کنند.

سرهنگ بیدمشکی تصریح کرد: با انتقال متهمان به پلیس  آگاهی، بررسی های تخصصی در این باره آغاز و مشخص شد زنی که در این مخفیگاه دستگیر شده است همان زن تحت تعقیب است که ردپای وی در بیشتر زورگیری ها دیده می شود.

وی گفت: با کشف ۲خودروی ۴۰۵ و پراید از مخفیگاه «دزدان» عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی برای کشف دیگر سرقت ها با شیوه های فنی ادامه یافت تا این که با اعترافات متهمان ۱۰عضو دیگر این باند شناسایی و در عملیات های جداگانه دستگیر شدند.

 سرهنگ کارآگاه بیدمشکی خاطرنشان کرد: در بازرسی از مخفیگاه های اعضای این باند خطرناک، تعداد زیادی لوازم خودرو و اموال مسروقه کشف شد که گوشی تلفن راننده سمند که ۶روز در بخش مراقبت های ویژه بستری بود، نیز جزو این اموال بود.

 در همین حال زن ۲۴ساله که مشخص شد سرکرده این باند است و با شوکر طعمه ها را مورد ضرب و جرح قرار می داد به همراه مرد دیگری که در سرقت های شبانه همراه وی بود، اعتراف کرد که به خاطر مصرف «شیشه» خودروهای مسروقه را به مبالغ زیر ۱۰۰هزارتومان می فروخته و در قبال آن موادمخدر خریداری می کرده اند.

 رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی افزود: یکی از اعضای اصلی باند نیز که در بیشتر زورگیری ها نقش داشت معترف شد که با زن سرکرده در مکان هایی که موادمخدر استعمال می کردیم آشنا شدم این در حالی بود که سارقان دیگر هم در آن جا حضور داشتند و شیوه ها و شگردهای زورگیری را از آنان آموختم.

سرهنگ بیدمشکی یادآور شد: از ۱۴عضو این باند که برخی از آنان به گرگ معروف هستند، تاکنون ۲۴دستگاه انواع خودرو در حالی کشف شده است که آنان به ۲۸فقره سرقت اعتراف کرده اند.

وی با بیان این که این پرونده در شعبه ۸۱۱ مجتمع قضایی شهید قدوسی مشهد و توسط قاضی حسینی رسیدگی می شود، اضافه کرد: اعضای این باند لوازم برخی از خودروهای مسروقه را نیز با خودروهای دیگر تعویض می کردند که بررسی های کارآگاهان برای کشف سرقت های دیگر آنان و کشف اموال مردم با دستورات قضایی همچنان ادامه دارد.

وی در پایان گفت: تحقیقات کارآگاهان دایره عملیات اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی نشان می دهد که افراد دیگری هم با اعضای این باند مرتبط بوده اند که تلاش برای دستگیری آنان نیز آغاز شده است.

خراسان

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو