کد خبر: 4408

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۲۴ - ۱۶:۰۹

دستورات داعش برای مردم موصل: خرید و فروش سیگار ممنوع / خروج زنان از منزل باید با محرم باشد

شرق پرس: داعش توانسته است ساختمان استانداری، پایگاه های ارتش، پلیس، شعبه های بانک، فرودگاه نظامی و غیرنظامی، انبارهای سلاح و زندان موصل ...

 

 داعش نزدیک به القاعده روز سه شنبه هفته گذشته توانست کنترل شهر موصل در شمال عراق را در دست بگیرد. این گروه مجموعه دستورات هشدار آمیزی از جمله ممنوعیت دخانیات و رفت آمد همراه با نامحرم را در میان مردم این شهر توزیع کرده است.

شرق پرس: داعش توانسته است ساختمان استانداری، پایگاه های ارتش، پلیس، شعبه های بانک، فرودگاه نظامی و غیرنظامی، انبارهای سلاح و زندان موصل را اشغال کند.

داعش نامی است که رسانه ها برای مجموعه مسلح سلفی “دولت اسلامی عراق و شام” استفاده کرده اند. مقامات این گروه تهدید کرده اند هر کسی که این اسم را به کار گیرد با مجازات شلاق روبه رو خواهد شد.

داعش که شهر موصل را در کنترل خود دارد با انتشار و توزیع اعلامیه هایی در سطح مناطق تحت کنترل خود در عراق، به آنها درباره اقدام نظامی علیه این گروه هشدار داد و تصریح کرد که هر کسی علیه داعش دست به اسلحه ببرد سرکوب خواهد شد.

این گروه تندروی اسلامی در عراق در این اطلاعیه ها اعلام کرد: مزارهای ساخته شده را تخریب خواهیم کرد. هیچ قبری را نخواهیم دید مگر اینکه آن را صاف کنیم و هیچ مجسمه ای را نخواهیم دید مگر اینکه آن را بر می چینیم.

داعش تاکید کرد: پول بیت المال و بودجه عمومی، تحت مدیریت انحصاری این گروه قرار خواهد گرفت و هیچ کس دیگری حق ندارد از این پول برداشت کند.

در اطلاعیه ها توضیح داده شده که رئیس داعش براساس تشخیص خود برای مصارف مناسب، این بودجه را هزینه خواهد کرد.
داعش همچنین از زنان در موصل خواسته است حجاب، عفاف و پوشش خود را حفظ کنند و بدون مرد محرم از خانه خارج نشوند.

این اعلامیه ها خطاب به مردم “ولایت نینوا” نوشته شده اند. داعش برای تقسیم بندی مناطق تحت کنترل خود از کلمه “ولایت” استفاده می کند که اشاره به استفاده از این کلمه در دوره های صدراسلام است.

با اشغال شهر موصل توسط داعش، شمار زیادی از مردم این شهر به سمت مناطق امن فرار کرده اند. رسانه ها تعداد آوارگان و پناهندگان ناآرامی های شمال عراق را حدود نیم میلیون نفر اعلام شده است.

داعش هم اکنون مناطق وسیعی نیز در سوریه تحت سیطره خود دارد و قوانین سختگیرانه ای را در این مناطق اعمال می کند./عصرایران

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو