کد خبر: 73232

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۰۹ - ۱:۴۰

نماینده مردم ساری و میاندورود:

در مسیر مبارزه با ظلم هیچ تفاوتی میان افراد نیست/محدود کردن پیام عاشورا در تشنگی امام حسین بی انصافی است

محمد دامادی محدود کردن پیام عاشورا در تشنگی امام حسین را بی انصافی دانست

به گزارش تیتر ۳، در شب عاشورای حسینی محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از خیمه های عزاداری و همجنین خیمه بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان(موسسه حمایتی از بیماران نادر و زنان سرپرست خانوار) در مصاحبه با خبرنگار این رسانه، ضمن مثبت ارزیابی کردن چنین امور خیرخواهانه ای، اظهار داشت: برای رفع مشکلات مربوط به ایتام، زنان سرپرست خانوار و بیماران نادر، لزوم نشست میان نمایندگان مردم و موسسات مردم نهاد امری ضروری است.

 

محمد دامادی همچنین در خصوص پیام عاشورا برای مردم عصر حاضر گفت:عاشورا صرفاً فضای سینه زنی، زنجیر زنی و یا خرافاتی به وجود آمده مثل  قمه زنی نیست.

 

وی افزود : نه اینکه دسته روی و اینگونه عزاداری ها نباشد، اما اصل پیام عاشورا نباید تضییع شود. در اصل و محتوای عاشورا باید دقیق تر نگاه کنیم .

 

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بی نظیر بودن واقعه عاشورا در نمایش وفاداری، گفت: اصل پیام عاشورا نماز اول وقت است . پیامی مهم که به قیمت جان بهترین و باوفاترین یاران امام تمام شد.

 

محمد دامادی محدود کردن پیام عاشورا در تشنگی امام حسین را بی انصافی دانست و افزود:مسئله عاشورا صرفاً تشنگی نیست بلکه عزت، شرافت و مقابله با ظلم است.

 

این مقام مسئول وعده هزار دینار یزیدیان جهت مقابل با امام حسین (ع) و پذیرش آن توسط جاهلان را قابل تأمل دانست و اظهار داشت: برابری این مبلغ با ۱۲ میلیارد کنونی، این سوال را به ذهن می آورد که با چنین پیشنهاد مشابه ای امروز می توانیم مقابل ظلم بایستیم و چطور می توانیم مقابل وسوسه های دنیا ایستادگی کنیم؟ اگر آن موقع بودیم آیا در مقابل دفاع از حریم ولایت و حریم امامت ۱۳ میلیارد را رد میکردیم یا خیر؟

 

وی افزود: ظلم اساسا بد است چه این ظلم از طرف افراد ریش دار باشد چه بی ریش، در اصل مسئله و در راه احقاق حق و مبارزه با ظلم هیچ تفاوتی نیست.

 

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : یادمان باشد امام حسین با ظلم و ظالم مقابله کرد و در راه احقاق حق از کودک خردسال تا حضرت ابالفضل العباس، برادر باوفایش را از دست داد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو