کد خبر: 73422

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ - ۲۲:۰۴

مدیر کل ثبت اسناد و املاک :

در استان مازندران بیش از ۶۶ هزار شرکت و مؤسسه غیر تجاری ثبت شده وجود دارد

تاکنون 66 هزار و 649 شرکت در استان مازندران به ثبت رسیده است

به گزارش تیتر ۳ به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک، تاکنون ۶۶ هزار و ۶۴۹ شرکت در استان مازندران به ثبت رسیده است

به گفته این روابط عمومی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان افزود : از این میزان ۱۵ هزار و ۱۳۱ شرکت با مسئولیت محدود ، ۲۸ هزار و ۵۷۴ شرکت سهامی خاص ، ۱۶ هزار ۳۰۷ شرکت تعاونی ،۶هزار و ۴۰۸ شرکت مؤسسه غیر تجاری و مابقی از دیگر انواع شرکتها می باشندکه بیشترین شرکت ثبت شده در شهرستان ساری با ۱۵ هزار و ۵۸۶ شرکت و کمترین شرکت ثبت شده در شهرستان لاریجان با ۱۶۳شرکت می باشد.

 

وی خاطر نشان کرد: در سال ۹۵ یک هزار و ۹۳۰ شرکت در انواع مختلف در استان به ثبت رسید که استان مازندران از این حیث رتبه هفتم و در ثبت مؤسسات غیرتجاری با ۷۶۴ مورد رتبه سوم را در بین استانهای کشور دارد.

 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک تصریح کرد: در هفت ماهه ابتدایی امسال یک هزار و ۱۲۳ شرکت در استان به ثبت رسید و یک هزار و ۸۹۹ دفتر روزنامه و کل پلمب گردید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد رشد داشته است.همچنین در این مدت ۶ هزار و ۴۸ تغییرات در شرکتها به ثبت رسید که تمامی این موارد به صورت الکترونیکی و مکانیزه صورت گرفته است.

 

محمد حسن بهادر اظهار داشت: با راه اندازی سیستم جامع ثبت شرکتها در دی ماه ۹۳ تمامی امور مربوط به آن نظیر تعیین نام ،تقاضای ثبت شرکت و موسسات و ثبت تغییرات، به صورت الکترونیکی و بدون مراجعه حضوری صورت می پذیرد و متقاضی از تمام فرآیند ثبت شرکت از طریق پیام کوتاه و پیگیری مستقیم از پرتال سازمان با استفاده از کد پیگیری مطلع می شود.

 

وی  گفت: حذف مراجعات حضوری ، نگهداری اطلاعات شرکت ها در پایگاه داده مرکزی سازمان ، امکان جستجوی اشخاص ذینفع در شرکت جهت سابقه یابی ، ارتباط برخط با پایگاه شناسه ملی اشخاص حقیقی جهت کنترل صحت اطلاعات ، وجود بانک اطلاعاتی شرکت ها و امکان نظارت و بازرسی برخط از ادارات ثبت شرکت  از دیگر ویژگیهای سامانه جامع ثبت شرکتها است.

 

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان با اشاره به مهم بودن نقش سازمان ثبت اسناد و املاک به خصوص اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری در نظام حقوقی ، اقتصادی و مالیاتی کشور افزود : با ثبت یک شرکت یا موسسه فعالیت های تجاری یا غیر تجاری افراد حقیقی علاوه بر ساماندهی و نظم بخشیدن ، اعتبار بیشتری برای آنها به ارمغان می آورد همچنین موجب اعتماد بیشتر مشتریان به شرکت ها وامکان استفاده و بهره برداری آنها از امتیازات ، اعتبارات و تسهیلات سایر سازمان ها می شود.

 

بهادر در ادامه با اشاره به الکترونیکی شدن خدمات ثبت شرکتها و سامانه جامع ثبت شرکتها افزود : پیشخوان ثبت شرکتها در خانه مردم است و دیگر نیاز به حضور مردم در ادارات ثبت اسناد نیست و اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری استان برای همکاری با تجار ،بازرگانان و اشخاص حقیقی و کمک به فضای کسب و کار در استان آمادگی کامل دارد.

 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران در پایان از فعال یا غیر فعال بودن شرکتهای ثبت شده در استان اظهار بی اطلاعی کرد و تلویحا افزود به نظر می رسد درصد قابل توجهی از این شرکتها و مؤسسات اصطلاحا به صورت کاغذی ثبت شده باشند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو