کد خبر: 13501

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۵ - ۷:۱۴

دایی و نکونام در بین ۱۰ فوتبالیست برتر تاریخ قاره آسیا

تیتر 3 » سایت روزنامه اماراتی «360 اسپورت» در گزارشی اقدام به معرفی 10 فوتبالیست برتر تاریخ قاره آسیا کرده که در این بین کشورمان دو نماینده به نام‌های علی دایی و جواد نکونام دارد.

دایی و نکونام در بین ۱۰ فوتبالیست برتر تاریخ قاره آسیا

به گزارش تیتر ۳ » این سایت درباره علی دایی نوشته است: اسطوره گلزن تیم ملی ایران که در ۱۴۹ بازی ملی ۱۰۹ گل برای ایران به ثمر رساند، بازیکنی بزرگ بود که تجربه بازی در بوندس‌لیگای آلمان با پیراهن بایرن مونیخ و هرتابرلین را در کارنامه‌اش دارد، هرچند تجربه موفقی با این تیم‌ها نداشت. دایی در حال حاضر بهترین گلزن تاریخ در رده ملی است و از سوی فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال به رسمیت شناخته شده است.

همین سایت در مورد جواد نکونام هم آورده است: «نکونام که سابقه حضور در فوتبال باشگاهی اسپانیا را دارد، جای خود را در ترکیب ثابت اوساسونا تثبیت کرد و شش فصل متوالی در بالاترین سطح برای این تیم بازی کرد. بدون شک هافبک پیشین تیم ملی ایران بهترین بازیکن آسیایی تاریخ لیگ باشگاهی اسپانیاست».

هشت بازیکن برتر دیگر تاریخ قاره کهن از دید «۳۶۰ اسپورت» عبارتند از: چا بوم کوئن از کره جنوبی، پائولینیو آلکانتارا از فیلیپن، هیده‌توشی ناکاتا از ژاپن، پارک جی‌سونگ از کره‌ جنوبی، تیم کیهیل از استرالیا، سامی الجابر از عربستان، کازیوشی میورا از ژاپن و یونس محمود از عراق.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو