کد خبر: 13996

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۹ - ۱۱:۳۱

اردوی آماده سازی در آمل برگزار شد؛

خیز بسکتبال باویلچر جوانان به مسابقات جهانی

تیتر 3 » اولین اردوی آماده سازی تیم ملی بسکتبال با ویلچر جوانان در حالی به‌روز پایانی خود در آمل رسید که به تأکید مربیان و ورزشکاران، این تیم آماده کسب سهمیه جهانی کشور کانادا است.

به گزارش تیتر ۳ » اردوی تمرینی تیم ملی بسکتبال با ویلچر جوانان ایران از ۲۲ آبان در شهر آمل شروع‌شده و امروز به پایان می‌رسد.

در این اردو ۲۰ نفر حضور دارند که ۱۵ نفر به مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه که بهمن‌ماه سال جاری در کشور تایلند برگزار می‌شود اعزام می‌شوند.

حسن پالار سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر جوانان ایران در گفتگو در خبرنگار مهر می‌گوید: این اردو برای آماده سازی بازیکنان و حضور در مسابقات کسب سهمیه جهانی کانادا برگزارشده است.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر جوانان بابیان اینکه سه تیم برتر سهمیه مسابقات جهانی کانادا را کسب می‌کنند گفت: تیم‌هایی از اقیانوسیه و ژاپن، چین، ایران، هند، عربستان، تایلند و استرالیا در این مسابقات شرکت می‌کند.

پالار با اشاره به اینکه توفیقی حاصل نشد مسابقه تدارکاتی در آمل داشته باشیم ادامه داد: اولین اردوی تدارکاتی باهمت آقای مسعود فلاح مربی این تیم برای جوانان تشکیل‌شده است و عدم برگزاری بازی‌های تدارکاتی به دلیل حضور تیم بسکتبال با ویلچر شهرداری آمل در دوره مسابقات لیگ بوده است.

%image_alt%

دعوت ۲۱ بازیکن به اردوی آمادگی تیم ملی بسکتبال با ویلچر

وی شناسایی بازیکنان را هدف این اردو اعلام کرد و گفت: ۲۱ نفر به این اردو دعوت شدند که یک نفر ترکیه بازی می‌کند و در اردوی بعدی به تیم ملحق خواهد شد و درمجموع ۱۲ نفر انتخاب می‌شوند.

وی با توجه به حضور تیم ملی در مسابقات گذشته اظهار امیدواری کرد تا جزو سه تیم برتر باشیم و ادامه داد: شناختی از جوانان کشورهای دیگر به خاطر بالا رفتن سن‌هایشان نداریم امابا توجه به مقام‌های کسب‌شده در سال‌های قبل، قهرمانی دور از انتظار نیست.

رضا عیوضی بازیکن تیم ملی بسکتبال با ویلچر نیز در گفتگو با خبرنگار مهر می‌گوید: تمرینات خیلی سخت و فشرده‌ای را پشت سر گذاشتیم و بازکنانی با سطح بالا در این تمرینات حضور دارند به صورتی که رقابت خیلی تنگاتنگ است وباید با تلاش بیشتر بازیکنان قهرمانی برای این تیم صورت بگیرد.

مجتبی کمالی بازیکن تیم ملی از استان فارس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه اردوی خوبی برگزارشده است، می‌گوید: تلاش می‌کنیم تا بتوانیم مقام اول را کسب کنیم تا بتوانیم در مسابقات کانادا حضورداشته باشیم.

درعین‌حال نقی مهدوی دبیر هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به هدف برگزاری اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر جوانان کشورمان در آمل گفت: اردو آماده سازی با حضور ۲۰ ورزشکار معلول و باهدف شناسایی بازیکنان جدید برگزارشده است.

%image_alt%

مهدوی بابیان اینکه ورزش‌های جانبازان و معلولین همیشه دچار مشکلات خاصی است افزود: این هیئت مانند اداره ورزش و جوانان از سبک کوچک‌تر که تنها یک‌رشته ندارد.

دبیر هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان مازندران با اشاره به تعداد ورزش‌های تیمی جانبازان و معلولان در استان گفت: ۲۳ رشته آقایان و ۱۶ رشته بانوان با تیم‌های بسیار قدرتمند از مازندران در لیگ‌های کشورمان حضور دارند

این مسئول با اشاره به مشکلات فراروی اظهار داشت: برای اعزام ورزشکاران جانباز و معلول دچار مشکلاتی هستیم و نمی‌توانیم مانند ورزشکاران عادی را با اتوبوس به شهرهای دیگر منتقل کنیم و حتماً باید مسیرهای طولانی را با هواپیما اعزام کنیم که شامل هزینه‌های بسیار زیادی است.

مهدوی گفت تیم‌های والیبال نشسته آقایان و بانوان، بسکتبال با ویلچر، دوومیدانی، تنیس روی میز و غیره از مازندران در لیگ‌های برتر کشور حضور دارند

گفتنی است مسابقات سهمیه بازی‌های جهانی بهمن‌ماه سال جاری در کشور تایلند برگزار می‌شود که سه تیم برتر ین مسابقات در کشور کانادا در خردادماه سال آینده حضور خواهند داشت

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو