کد خبر: 7630

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۱۵ - ۱۳:۴۱

در شهر خبری هست....!

خوش رقصی کاندیداهای احتمالی شورای شهر ساری برای شهردار جوان/دلبری با نام و نشان عبوری برای مردم

کافیست چهار پنج سالی گذرتان به ساری نیفتاده باشد، همین که به ورودی های شهر برسید خورده تغییرات ورودی شهر به چشمتان می آید ..

اختصاصی تیتر ۳/خدیجه غزانی: کافیست چهار پنج سالی گذرتان به ساری نیفتاده باشد، همین که به ورودی های شهر برسید خورده تغییرات ورودی شهر به چشمتان می آید .. فرمان ماشین را به هر طرف که بچرخانید فرق نمیکند در هرصورت باید کمی به ذهنتان فشار بیاورید که الان دقیقا کجای شهرید! چون هم نام خیابان ها تغییر کرده و هم رنگ و لعابشان.. به مرکز شهر که برسید مهمترین نماد آشنای شهر ، برج ساعت است که به یادگار از تاریخ غریب ساری خودنمایی میکند . به غیر از آن اکثر چیزها برایت بوی تازگی می دهد….


همین که به بهانه خرید دو عدد آبمعدنی و پرسیدن خیابان فلان، سر صحبت را با مردم باز کنید می پرسند. غریبی؟ غریب که باشی راه را پیدا نمیکنی. خدا برادران عبوری را بیامرزد شهردار خوبیست.. دارد کار می کند..البته اگر بگذارند!!!!


دستگیرت میشود که این همه تغییرات از هنر شهردارست…

اینکه واقعا شهردار چقدر در این مهم موفق بوده و توانسته به اندازه اعتمادی که به او شده انتظارات مردمی را برآورده سازد یا خیر ؟!  و نمره عبوری که چند سالیست بر کرسی شهرداری در طبقه هفت عمارت تکیه زده چقدر است؟! و آیا واقعا در عملکرد عبوری اغراق و بزرگنمایی صورت گرفته یا خیر؟!  خود بحثی مجزا را می طلبد. اما در بی انصافانه ترین حالت هم نمی توان خدمات شایسته و تلاش های وی را ندید و از آن براحتی عبور کرد..

عبوری که به سبب آرایش و پیرایش شهریش در میان مردم محبوبیت یافته است این روزها سنگ محکی شده است برای شهروندان … آنها عیار هرچیزی را که بخواهند بسنجند در ترازوی شهردار جوان ساری قرار می دهند.. گرچه این موج علاقه مردمی مشمول مرور زمان شده و دیگر به داغی سالهای گذشته نیست اما همچنان وی مهمترین چهره اجرایی شهر ساریست که می تواند بر کشش و تمایل مردم  نسبت به برخی مسایل جامعه تاثیر بگذارد..

اینکه شائبه مرید و مراد بودن، به صلاح ثبات و آرامش روحی و روانی مردم ساریست یاخیر؛ ارتباط مستقیمی با نحوه بهره برداری طرفین از این مهم دارد.. چیزی که به نظر می رسد کاندیداهای احتمالی شورای اسلامی شهر ساری بسیار حساب شده و مهندسی روی آن کار کرده و برنامه چیده اند…

هرچه بیشتر به پایان تابستان نزدیک می شویم محافل اجتماعی وسیاسی رنگ و بوی انتخاباتی بیشتری به خود می گیرند.. این موضوع در فضای مجازی پررنگ تر است.

در این بین عده ای که شال و کلاه کرده اند که در این دوره از انتخابات یکی از نه کرسی شورای شهر ساری را به نام خود کنند با زیرکی تمام به مدح و ثنای عبوری پرداخته و گاها به درشت انگاری های اساسی دست میزنند.. در هر محفلی که سایه عبوری بر آن بیفتد ظاهر شده و در کمتر از لحظه ای تصاویر آن را به طور گسترده به اشتراک می گذراند…

جهت به دست آوردن اقبال عمومی بیشتر، گاهی دست به انتشار سوگ نامه و یا سخنرانی های غرا در خصوص کارشکنی های عده ای بر سر راه عبوری میزنند..

خوش رقصی کاندیداهای احتمالی شورای اسلامی شهر ساری  برای عبوری گاهی به قدری آب و تاب می گیرد که توانمندی ها،رزومه و اعتبار خود آن کاندیدا نم میگیرد و کپک می زند..

اما در اینجا این سوال مطرح می شود،براستی بعد از چندین دوره انتخابات پرشور ، این عده به سواد انتخاباتی مردم پی نبرده اند؟
آیا هنوز مردم در انتخاب هایشان به چهره ها متکی هستند؟!
آیا به واقع مردم آنچنان از عملکرد عبوری راضی هستند که کام کاندیدادها از این خوش رقصی شیرین شود؟!

آیا استفاده از نام و نشان عبوری و دلبری کردن بواسطه آن برای مردم یک فرصت سازی قابل اعتماد برای این عاشقان خدمت است یا یک فرصت سوزی؟!

آیا  کاندیداها می توانند امیدوار باشند که باتوجه به تغییر بخشی از چهره سیاسی شهر ساری که در حین و پس از انتخابات مجلس شورای اسلامی در اردیبهشت ماه صورت گرفت، می توانند هنوز  به طناب آویخته جریاناتی آغشته به نام عبوری چنگ بزنند یا همچون پل متحرک ملل باید بر روی آن گرگیجه بگیرند و شاید به مقصد هم نرسند؟!


به نظر می رسد تجربه انتخابات مجلس شورای اسلامی چند ماه قبل، که با عدم ورود یکی از گزینه های مورد توجه جریان وام دار عبوری به بهارستان  همراه بود و همچنین انتخابات جمعیت هلال احمر و ..  برگ برنده این کاندیداهای تشنه اتاقهای کوچک اما موثر شورا  با هاله ای از ابهام روبروست.

پاسخ این سوالات گرچه تاحدی آشکار است اما صبوری طرفین این ماراتن شهری را می طلبد و باید دید نتیجه انتخابات چه خواهد شد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو