کد خبر: 74080

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۶:۳۷

چراییِ زیرگوشی مجلس به مردم

خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند

تیتر 3/ خ.غزانی: آنچه ما ایرانیان بدان افتخار می کنیم اهمیت احترام به بزرگترهاست.. فرقی ندارد این بزرگتر چه کسی باشد.. پدر، مادر، پدربزرگ و ...

تیتر ۳/ خ.غزانی: آنچه ما ایرانیان بدان افتخار می کنیم اهمیت احترام به بزرگترهاست.. فرقی ندارد این بزرگتر چه کسی باشد.. پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ و یا معلم، مدیرکل، وزیر ، رئیس جمهور و یا نماینده مردم … احترام به بزرگترها به عنوان یک دستور الهی و هم به عنوان رکنی در فرهنگ فاخر ایرانی گرچه گاهی دچار ناملایمات و نامهربانی ها گشته است اما همیشه به عنوان یک اصل ، مهم شمرده می شود.

 

از زمانی که کودک می تواند اطرافیانش را تشخیص دهد سعی می شود به او این اصل مهم آموزش داده شود تا زمانی که چهره در نقاب خاک کشد.
اما آنچه در این میان قابل تامل است این سوال است که ارکان احترام چیست؟ و چگونه می توان آن را به نحو مطلوب رعایت کرد؟

 

همهی ما باتوجه به اینکه مسلمان هستیم و قران به عنوان کتاب آسمانی و معجزه الهی فصل الخطاب همه ی امور ماست ، در آن خوانده ایم که به پدر و مادر حتی یک “اوف” هم نباید گفت هرچند که آنان مسلمان نباشند…

 

اما در همین قران گفته شده که سکوت مظلوم در مقابل ظلم ظالمین نابخشودنی ست !! شاید در هیچ مُر قانونی نتوان چنین جملات عادلانه و پرمضمونی را یافت. به طریقی که هم ارکان احترام را مشخص نمود و هم نحوه عمل به آن را ..

 

درواقع قران به ما می گوید احترام به بزرگترها درجایی مورد استفاده قرار گیرد که ظلمی از هیچ کس تضیع نگردد … حال این جمله نجات بخش را با مسائل روز جامعه تطبیق می دهیم.. فردی از بطن جامعه به واسطه استفاده ای که از بیت المال همین جامعه نموده است دارای سواد شده و باز هم به واسطه رای و اعتماد مردم این جامعه که به مثابه بیت المال است وارد جایی به نام خانه ملت به عنوان نماینده همین مردم شده است تا صدایش را جهت برقرای عدالت و دفاع از حقوق مردم و جلوگیری از زایل شدن حق مردم بلند کند..

 

اما اینک چه اتفاقی می افتد، این فرد که حالا ردای نمایندگی بر تن دارد در مقابل مردمی که به او اعتماد کردند و جهت جلوس او بر کرسی نمایندگی رای در صندوق ها ریخته اند صدایش را بالا می برد ، آن هم نه در جهت دفاع از حقوق حقه مردم بلکه در جهت دفاع از شان و جایگاه خود . و از آنجا که قران همگان را در برابر دفاع از ظلم ظالمین آزاد قرار داده است افرادی به دفاع از این بی احترامی و بی ملاحظگی برمی خیزند.یکی دوربین به دست می گیرد صحنه را ضبط می کند ، فردی دیگر سعی در ختم غائله با دور کردن افراد از هم دارد و …. و از همه مهم تر یک کارمند سعی دارد در دفاع از حقوق مردم ایستادگی کند …

و این داستان در عصر تکنولوژی و رسانه به طرفت العینی در جامعه پخش می شود و به جایی کشانده می شود که قرار است محل ایستادگی و حمایت از حقوق عام و خاص باشد ، جایی که نهاد قانونگذاری است . اما این داستان را چه می شود؟! هیچ چیز . جز اینکه آنانی که بر کرسی رای اعتماد مردم نشسته اند انگشت اتهام را به سمت همان مردم گرفته و خود را خدای بر روی زمین می دانند و شأن شان را در معرض خطر یافته و خواستار محاکمه همگان جز نمایندگان ناقض احترام دانسته اند.

 

اینک باید اندیشید در زمان پیش از انتخابات نمایندگی مجلس، چه فرش های قرمزی که برای اکثریت آنان پهن نگردید، چه منازلی که محل جلسات رای گیری آنان نبود، چه دست هایی که به سمت آنان به عنوان یاری گر داده نشد !! و از همه چیز مهمتر چه عزت و احترامی که به آنان بابت عنوان کاندیدای نمایندگی مجلس گذاشته نشد!! و پس از آن نیز چه قامت هایی که به جهت شأن نمایندگی مجلس در نزد آنان خم نگردید و ..و .. و ..
گویی شور این احترام چنان درآمده است که دیگر نمی توان آن را مهار کرد؟! گویی آنان یادشان رفته که عزت و جایگاه خود را از همین مردم دارند و بی این مردم هیچند….

ان قدر از این باغ افاضات مجلس هر آن بری رسیده است که دیکر این مردم را مجالی برای درخواست به حق شان نیست . مجلسی که پر از تصمیمات خلق الساعه و حزب طلبانه و منفعت طلبی های شخصی شده است.

دیگر نمی توان دلخوش کرد به تصمیمات و آرای آنان….. دیگر نمی دانیم این اشتباهات را کجای دل مان جای دهیم.. تصویب برجام را بخشیدیم.. FATF را بخشیدیم… رای اعتماد های لابی گرانه وزرا را بخشیدیم … دیگر این زیرِ گوش ملت زدن ها و فحش دادن ها را کجای دل مان بگذاریم… راست می گویند خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند.

 

 

منبع: همولایتی

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو