کد خبر: 7561

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۱۴ - ۱۶:۰۶

پس از انتصاب بحث برانگیز داماد آمریکایی حداد عادل

خواهر زاده معاون رئیس جمهور مدیر عامل پتروشیمی شد

به گفته یک منبع مطلع، این فرد از ابتدای ورود به پتروشیمی اقدام به خرید تعداد قابل توجهی خودرو برای مدیران و خود کرده است، همچنین سه هیات مدیره موظف از اطرافیان خود را نیز در این پتروشیمی وارد کرده اند و حقوقهای میلیونی را به این افراد هر ماه پرداخت می کنند.

مدیر عامل پتروشیمی

تیتر ۳: هر دم از این باغ بری می رسد، چند ماه گذشته بود که موضوع افشای حقوق‌های کلان برخی از مدیران دولتی پیش آمد. عده ای از ناظران سیاسی گفتند که این کار را جریانات مخالف دولت در این برهه زمانی انجام دادند که از قِبَل آن بتوانند دولت حسن روحانی را با مساله سوء استفاده اقتصادی از بیت المال که در جامعه ایرانی پاشنه آشیل هر فرد، جریان و دولتی می‌تواند باشد- مورد سرزنش قرار دهند، از آن سو هم دولتی ها، اصولگرایان شورای شهر را به سوء استفاده های اقتصادی متهم کرده اند.

باین حال به نظر می رسد که ماجرای افشاگری ها قرار نیست به این زودی ها تمام شود و پیش بینی می شود حداقل تا زمان انتخابات مواردی از این دست از سوی دو جناح انتشار یابد، اما افشای فساد در قسمت های مختلف کشور جدای از رقابت های انتخاباتی که اکنون دستمایه دو جناح بر علیه یکدیگر شده است، فوایدی نیز دارد.

افشای اینگونه موارد حداقل فایده ای که برای کشور دارد این است که بسیاری از فساد های زیر پوستی که در بخش های مختلف وجود دارد و یا در حال انجام است برای افکار عمومی روشن می شود.

در یکی از از تازه ترین تخلفات که اخیرا رخ داده است، یکی از منسوبان یکی از معاونان رئیس جمهور با اعمال نفوذ در یکی از مهم ترین مراکز اقتصادی کشور توانسته است مبالغ هنگفتی از منابع کشور را هدر دهد.

در همین ارتباط یکی از نمایندگان سابق مجلس شورای اسلامی در خصوص این موضوع اظهار داشت: این معاون  رئیس جمهور یکی از بستگان نزدیک خود که گفته می شود خواهر زاده وی است را  در یکی از مراکز پتروشیمی کشور به عنوان مدیر عامل پتروشیمی منصوب کرده است.

به گفته این نماینده این فرد در حال حاضر به عنوان مدیر عامل بدون داشتن کوچکترین سابقه ای مشغول شده و در عرض شش ماه بعد از انتساب سه بار هم در آنجا حضور نداشته و در دفتر تهران مستقر می باشد، این فرد که گفته می شود از حقوق های دریافتی کلان نیز برخوردار هستند از ابتدای شروع به کار خود،اقدام به هدر دادن بیت المال کرده اند.

به گفته این شاهد عینی، این فرد از ابتدای ورود به پتروشیمی اقدام به خرید تعداد قابل توجهی خودرو برای مدیران و خود کرده است، همچنین سه هیات مدیره موظف از اطرافیان خود را نیز در این پتروشیمی وارد کرده اند و حقوقهای میلیونی را به این افراد هر ماه پرداخت می کنند.

این نماینده مجلس گفت: نکته قابل توجه این است که با ورود این افراد بسیاری از افراد با تجربه و مدیر از این مجموعه اخراج شده اند، و شرایطی ایجاد شده است که مجموعه در حال سوق داده شدن به ورطه ورشکستگی است، و تمامی این کار ها صرفا به دلیل نزدیکی به آقای معاون رخ داده است.

این منبع آگاه در ادامه در خصوص هزینه هایی که شده است گفت: تنها برای خرید خودرو در این مجموعه تا کنون حدود ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده و تنها سه خودرو وارداتی برای در اختیار قراردادن مدیران خریداری شده است علاوه براین چند خودرو شاسی بلند هم از ماهشهر خریداری شده و یا سفارش خرید آنها داده شده است./تابناک

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو