کد خبر: 2395

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۲۶ - ۵:۴۲

خواهر خوانده های جدید ساری، توسعه یا تشریفات؟

   پیمان خواهرخواندگی رابطه ای دوستانه و هدفمند است که به منظور تبادل اطلاعات و تجربیات و توسعه ارتباطات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، شهری ...
میدان ساعت ساری

خواهر خوانده های جدید ساری، توسعه یا تشریفات؟

میدان ساعت ساری

                            عباس مهدوی

 

 

 پیمان خواهرخواندگی رابطه ای دوستانه و هدفمند است که به منظور تبادل اطلاعات و تجربیات و توسعه ارتباطات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، شهری و … میان دو شهر خارجی اتفاق می افتد.

 

به گزارش شرق پرس، عباس مهدوی در یادداشتی که شمال نیوز منتشر کرد نوشت: در جلسه شورای شهر ساری پیشنهاد شد که در سال فرهنگ با توجه به هماهنگی هایی که به عمل آمده است با ۴ سفارتخانه جهت حضور اعضای شورای شهر بویژه کمیسیون فرهنگی در سفارت خانه و دعوت سفیر به شورای شهر جهت اقدام حقوقی خواهر خواندگی و استفاده از آثار حقوقی مربوطه پیشنهاد شود که این طرح به تصویب اعضای شورای شهر ساری رسید.
مقدمات کار با سفارت آفریقای جنوبی انجام شده است که در صورت موفقیت در چهار قاره مهمتر جهان حداقل با یک کشور اقدام حقوقی خواهر خواندگی انجام شود .

خواهرخواندگی بین شهر‌ها و کشور‌ها یکی از قرارداد‌هایی است که از مدت‌ها قبل بین کشور‌هایی که با هم مشترکات فرهنگی، هنری، تاریخی و… دارند باب است.

پیمان خواهرخواندگی رابطه ای دوستانه و هدفمند است که به منظور تبادل اطلاعات و تجربیات و توسعه ارتباطات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، شهری و … میان دو شهر خارجی اتفاق می افتد.

پیمان خواهرخواندگی در تغییر و رشد سطوح مختلف دو شهر خواهرخوانده و تبادل فرهنگی بین دو شهر نقش بسیار مهمی دارد. زیرا که در جهان سالانه بین شهرهای خواهرخوانده برنامه های مختلفی چون مسابقات و نمایشگاه های متنوع برگزار می شود .این برنامه ها باعث رونق و ارتباط بیشتر این شهرها خواهد شد .

باید دید که ساری که پیش از این  خواهر خواندگی شهرهای کومی روسیه در زمان وحید زارع ، نخجوان ارمنستان ، عشق آباد در زمان خان محمدی و یکی از شهرهای آسیایی میانه را پذیرفته چه نفع ای از این پیمان خواهرخواندگی برده است؟

آیا تاکنون بین این شهرها با خواهرخوانده های خود ارتباطات فرهنگی، اقتصادی، گردشگری و … که در آغاز هدف اصلی اینگونه پیمان ها بوده و هست داشته اند؟

تاکنون چند رویداد بین ساری و این شهرهای خواهرخوانده برگزار شده است؟

متاسفانه اکثر این پیمان های خواهرخواندگی بیشتر جنبه تشریفاتی داشته است در حالی که مدیران محلی این شهرمی توانسته اند با برنامه ریزی دقیق، از این پیمان ها برای پیشرفت هرچه بیشتر شهرهای خود استفاده کنند.

امیدواریم این بار اهداف پیمان خواهرخواندگی ساری با شهرهای دیگر موجب توسعه بیش از پیش این شهر تاریخی شود.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو