کد خبر: 3853

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۰۶ - ۱۲:۲۲

خسارت ۴۰درصدی زمین های کشاورزی نکا از خشکسالی

به گزارش شرق پرس, مدیر جهاد کشاورزی نکا در حاشیه بازدید از مزارع گندم و جو این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ...

 

حسن سلیمی از وارد شدن خسارت بیش از ۴۰ درصدی خشکسالی به مزارع گندم و جو نکا خبر داد و گفت: کارشناسان برای تخمین میزان خسارت در مزارع در حال بررسی‌ هستند.

به گزارش شرق پرس, مدیر جهاد کشاورزی نکا در حاشیه بازدید از مزارع گندم و جو این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بارندگی‌های و خشکسالی‌های به وجود آمده در سال زراعی جدید موجب بروز خسارت فراوان به مزارع گندم و جو منطقه شده است.

وی با بیان اینکه خسارت در زمینه‌های مختلف متفاوت است، افزود: این خسارت بین ۴۰ تا ۶۰ درصد متغیر است که کارشناسان در پی بررسی‌های نهایی به مزارع گندم و جو این شهرستان هستند.

مدیر جهاد کشاورزی نکا با اشاره به اینکه در صورت ادامه خشکسالی و عدم بارش کافی این میزان خسارت افزایش می‌یابد، تصریح کرد:‌ از اواخر فروردین امسال به دلیل کاهش نزولات بارانی و افزایش دما، مزارع گندم و جو این شهرستان دچار خسارت شدند.

وی با بیان اینکه در آغاز فصل برداشت گندم و جو در منطقه قرار داریم، اظهار داشت: برداشت از مزارع کلزا در نکا آغاز شده که بعد از برداشت کلزا، برداشت گندم و جو نیز در دستور کار قرار دارد.

سلیمی با بیان اینکه در صورتی که مزارع گندم و جو این شهرستان فاقد بیمه باشند باید برای جبران خسارات به آنان برنامه‌ریزی شود، گفت: مراکز خرید گندم نیز همچون سال‌های گذشته در زمان مقرر با رعایت اصول برداشت آماده خرید گندم هستند.

به گزارش فارس، ۷ هزار هکتار از اراضی نکا به کشت گندم و ۳ هزار و ۶۰۰ هکتار از این اراضی به کشت جو اختصاص یافته است.

 

/انتهای خبر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو