کد خبر: 16869

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۲ - ۱۳:۰۲

رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران خبر داد

خسارت ۹۰۰ میلیارد تومانی سرما و برف اخیر به کشاورزی و باغات مازندران

رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران با اشاره به خسارت ۹۰۰ میلیارد تومانی سرما و برف اخیر به کشاورزی و باغات استان، گفت: برف اخیر به نیمی از باغات کیوی مازندران خسارت وارد کرد.

تیتر ۳: دلاور حیدرپور پیش از ظهر امروز درجلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه مازندران در استانداری، اظهار داشت: بارش برف و برودت سرما در اوایل آذرماه، موجب خساراتی به کشاورزی استان شد که بیشترین خسارت مربوط به پرتقال و کیوی بوده است.

وی افزود: بیش از ۹۰ درصد پرتقال و ۵۰ درصد کیوی روی درخت بوده  که میزان خسارت‌ها بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران بیان کرد: هیئت دولت در کوتاه‌ترین زمان وارد شد و بخشی از خسارت را تصویب تا جبران شود که در این راستا ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ۱۰ درصد به خسارت‌دیدگان پرداخت می‌شود.

حیدرپور با اشاره به خسارت ۵۰ درصدی به باغات کیوی استان گفت: ۲۰ میلیارد تومان توسط تعاون روستایی برای خرید کیوی خسارت دیده اختصاص یافت و  ۲۰ میلیارد تومان نیز در اختیار صندوق بیمه قرار گرفت تا باغ‌هایی که بیمه هستند خسارت پرداخت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: حدود ۷ هزار تن پرتقال صنعتی تا سی‌ام آذر در کارخانه‌های کنسانتره نشتارود، رامسر و چابکسر آبگیری شد.

وی بیان کرد: در شهرستان‌ها با مدیریت فرماندار و در دهستانها کمیته‌ای تشکیل شود و پرتقال‌هایی که اصلا قابل استفاده نیست را کیلویی ۳۵۰ تومان بلاعوض خریداری کنند تا از چرخه خارج شود.

حیدرپور گفت: برخی محصولات زراعی، باغی و کشاورزی مشمول خرید تضمینی هستند که پرتقالهایی یخ زده و خسارت دیده را مشمول خرید تضمینی کنند./تسنیم

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو