کد خبر: 10676

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۲۴ - ۱۲:۰۹

خسارت سامسونگ به پنج میلیارد دلار رسید

تیتر3: زیان شرکت سامسونگ از فاجعه گلکسی نوت ۷ این شرکت از مرز پنج میلیارد دلار گذشت. براساس گزارش CNN، شركت سامسونگ اين هفته خبر دردناك ...

تیتر۳: زیان شرکت سامسونگ از فاجعه گلکسی نوت ۷ این شرکت از مرز پنج میلیارد دلار گذشت.

براساس گزارش CNN، شرکت سامسونگ این هفته خبر دردناک متوقف کردن گوشی گلکسی نوت ۷ خود را اعلام کرد،‌ این حرکت پس از انتشار گزارش‌هایی انجام گرفت که از آتش گرفتن گوشی‌های سامسونگ خبر می‌داد، حتی پس از آنکه سامسونگ گوشی‌های مشکل‌دار را با گوشی‌های جدید جایگزین کرد.

تحلیل‌گران تصمیم سامسونگ مبنی بر متوقف کردن تولید و فروش این محصول جدید،‌هفت هفته پس از آغاز فروش آن را تلاشی برای حفظ تصویر شرکت و ممانعت از کاهش فروش دیگر محصولاتش توصیف کردند، اما این شرکت در اثر متوقف ساختن خط تولید این گوشی با آسیب‌های مالی شدیدی مواجه شده‌است.

این شرکت هفته گذشته اعلام کرد که انتظار دارد زیان عملیاتی ناشی از این تصمیم طی سه ماه آینده به ۲٫۳٫ میلیارد دلار برسد، اما مبلغ این پیش‌بینی، روز ۱۴ اکتبر به ۳٫۱ میلیارد دلار طی ۶ ماه آینده و تا مارس سال ۲۰۱۷ افزایش یافت.

با این همه شرکت امنیتی نومورا پیش‌بینی کرده‌است که تصمیم مبنی بر متوقف‌ساختن کل خط تولید یک محصول می‌تواند برای سامسونگ ۹٫۵ میلیارد دلار خسارت فروش و ۵٫۱ میلیارد دلار خسارت در سود به بار آورد. ابن در حالی است که ارزش سهام این شرکت از ابتدای هفته درحدود هشت درصد کاهش داشته‌است.

سامسونگ همچنان در تلاش است تا دلیل اصلی نقص فنی ایجاد شده در سامسونگ نوت ۷ را دریابد. این شرکت در اوایل ماه سپتامبر ۲٫۵ میلیون دستگاه نوت ۷ را به دلیل نقص باطری جمع‌آوری کرد و وعده داد که مدل های جایگزین چنین مشکلی نخواهند داشت. اما با آغاز انتشار خبر آتش گرفتن گوشی‌های جایگزین، سامسونگ از ادامه فروش و تولید نوت ۷ خود انصراف داد.

سامسونگ برای مشتریان خود مشوق‌های مالی درنظر گرفتهاست،‌از جمله کارت‌های اعتباری ۱۰۰ دلاری در آمریکا تا مشتریان بتوانند نوت ۷ خود را با هر مدل گوشی دیگری از محصولات این شرکت تعویض کنند. همچنین این شرکت قصد دارد میزان فروش گلکسی S7 و S7 edge خود را با هدف تثبیت موقعیتش در بازار افزایش دهد.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو