کد خبر: 6360

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۲۸ - ۱۱:۵۵

خدمت به جامعه هدف بهزیستی، عبادت بزرگ اجتماعی است

به گزارش تیتر 3آیت الله نورلله طبرسی با بیان اینکه  دولت‌ها و سازمان‌های حمایتی علاوه بر وظیفه حمایتی باید شرایط بهتر زیستن را برای افراد ...

به گزارش تیتر ۳آیت الله نورلله طبرسی با بیان اینکه  دولت‌ها و سازمان‌های حمایتی علاوه بر وظیفه حمایتی باید شرایط بهتر زیستن را برای افراد معلول در جامعه فراهم آورد، افزود: بهزیستی، سازمان انسان دوستانه، دینی و اسلامی است که فعالیت های خدماتی و حمایتی آن مورد پسند خداوند است.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به آسیب های اجتماعی که در جامعه وجود دارد، افزود : هرکجا که فقر وجود دارد آفت هم است، مقوله اعتیاد از گذشته در جامعه وجود داشته که مشکلاتی را هم برای خانواده و هم اجتماع به وجود آورده است. کاری که شما کارکنان بهزیستی انجام می‌دهید بسیار مقدس است چرا که همواره به نیازمندان توجه دارید تا مبادا در زندگی دچار آسیب بیشتر شوند.

آیت الله طبرسی از دیگر اقدامات خوب بهزیستی را رسیدگی به مشکلات زنان بد سرپرست و بی سرپرست عنوان کرد و گفت: جهاد و خدمت واقعی به افراد آسیب پذیر جامعه، عبادت بزرگ اجتماعی است.

لازم به ذکر است در ابتدای این دیدار مدیر کل  بهزیستی استان گزارشی از عملکرد بهزیستی استان در دولت تدبیر و امید ارائه کرد.

دکترسید سعید آرام با بیان اینکه سازمان بهزیستی تنها نهاد دولتی که وظیفه حمایتی و مراقبتی از جامعه معلولان، کودکان بد سرپرست و بی سرپرست را برعهده دارد، اظهار کرد: بیش از۵۰هزار معلول تحت پوشش این سازمان هستند.

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه۱۳هزار زن بد سر پرست و بی سرپرست به صورت مستقیم و غیر مستقیم از خدمات این سازمان استفاده می‌کنند، گفت: ۲۴۰هزار نفر در سطح استان، زیر چتر حمایتی بهزیستی قرار دارند.

وی با بیان اینکه رویکرد دولت تدبیر و امید به بهزیستی، ویژه است، افزود: توجه دولت به بحث مسکن اجتماعی بوده و در سه سال اخیر رئیس جمهوری بیش از ۳۰ بار از مراکز ارائه خدمات بهزیستی بازدید داشته است.

دکتر آرام با اشاره به اینکه اولین فعالیت در این دولت، خانه دار شدن خانواده های دو معلول و بیشتر است، گفت: ۱۳۸ خانوار شهری و ۱۲۷ خانوار روستایی واجد شرایط در استان شناسایی شدند که تا کنون ۷۶ واحد مسکن در مناطق روستایی و ۳۶ واحد در شهرها ساخته و این خانواده ها واگذار شد.

وی با بیان اینکه برای کاهش معلولیت در جامعه، تفاهم نامه مشاوره ژنتیک با سازمان ثبت اسناد منعقد شده است، اظهار کرد: هشت مرکز ژنتیک در استان فعال است و تا پایان شهریور نیز تمامی مراکز شهرهای استان دارای یک مرکز ژنتیک خواهند شد.

مدیرکل بهزیستی مازندران در پایان با اعلام اینکه در بحث پیشگیری و کنترل طلاق با برنامه های مشاوره ای که اجرا کردیم در سه ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته کاهش هشت درصدی رشد طلاق را در استان شاهد بودیم، گفت:در سه ماهه نخست سال گذشته ۱۹۰۰ نفر به مراکز مداخله در طلاق بهزیستی مراجعه کردند و این آمار در سه ماهه امسال به ۱۶۰۰ نفر کاهش یافت.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو