کد خبر: 73075

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۲۹ - ۲۱:۴۵

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران:

خانه محله در ۴ محله پرخطر مازندران ساخته شد

تیتر 3: علیرضا یونسی ظهر چهارشنبه در کارگاه آموزشی تخصصی نماز و مهدویت ویژه روحانیون و ائمه جماعات استان درپلاژ وزارت کشور از ساخت خانه محله ...

تیتر ۳: علیرضا یونسی ظهر چهارشنبه در کارگاه آموزشی تخصصی نماز و مهدویت ویژه روحانیون و ائمه جماعات استان درپلاژ وزارت کشور از ساخت خانه محله در چهار محله پرخطر در شهرستان ساری، نکا، بابل و آمل خبر داد و گفت: بودجه ای که دولت در این حوزه تخصیص داد قابل توجه است وبا ایجاد این خانه ها مشکلات مردم در حوزه های مختلف مرتفع می شود.

وی با اشاره به اهمیت کنترل و پیشگیری آسیب های اجتماعی، عنوان داشت: آسیب اجتماعی مستقیما به سرمایه عظیم اجتماعی یعنی به مردم آسیب وارد می کند.

وی گفت: بایستی توجه داشت به همان میزان که جسم انسان آسیب می بیند روح نیز دچار بیماری می شود و درمان هردو باید مورد توجه باشد؛ برخی به بیماری روح که همانند موریانه ریشه جامعه را می خشکاند کمتر توجه می کنند.

یونسی افزود: در بیشتر جوامع مردم مراجعه به مشاوره را بد تحلیل می کنند بنابراین فرهنگ سازی صحیح در این زمینه توسط دستگاه های مربوط باید انجام شود.

وی طلاق، اعتیاد، فساد اخلاقی و مناطق آلوده را ازجمله آسیب های اجتماعی موجود در استان مازندران برشمرد و گفت: پدیده طلاق در مازندران از سال۷۰-۹۴ به شکل فزاینده روبه افزایش بود بگونه ای که نرخ طلاق در مازندران از نرخ متوسط کشور بیشتر بود .

یونسی با اشاره به اینکه با اجرای طرح جامع کاهش طلاق و برنامه‌های علمی٬ تحقیقی و میدانی در شهرستان‌ها٬ جلوی رشد طلاق در اغلب نقاط استان گرفته شد و آمار طلاق در این شهرها رو به کاهش دارد٬ افزود: در برخی از شهرهایی که هنوز این روند متوقف نشده٬ آسیب‌شناسی علمی در حال انجام است و اجرای برنامه کاهش طلاق با جدیت تداوم دارد.

وی با تاکید براینکه دولت تدبیر و امید، اعتبارات خوبی را به مقابله با آسیب‌های اجتماعی ازجمله طلاق اختصاص داده است، از روحانیون خواست در سخنرانی های مساجد و تکایا به نقش خانواده، عشق، محبت، دوستی بین زن و شوهر جهت تحکیم خانواده پرداخته شود.

یونسی به جمعیت بالای شیعی، یکدستی قومی، بالاترین میزان امامزاده ها و سادات در استان مازندران اشاره کرد و گفت: مازندران چهار سال متولی رتبه برتر در بازسازی ستاد عتبات و عالیات را دارد و بطور کلی همیشه در فعالیت های دینی و فرهنگی پیشتاز بوده و است و باید برای کاهش آسیب های اجتماعی در استان بیش از پیش تلاش شود.

وی به میزان مصرف موادمخدر و وجود محلات آلوده و معتادین در مازندران اشاره کرد و اظهار داشت: با ایجاد خانه های گرم و۵۴۱کمپ ترک اعتیاد در شهرستان های استان ایجاد شد در استان تلاش داریم که معتادین را از مواد صنعتی و سنتی جداکنیم و به دارودرمانی متصل کنیم که درحال حاضر اوضاع روبه بهبودی است.

یونسی با اشاره به ۳۰ محله آلوده استان، گفت: با برنامه ریزی این محلات پاکسازی شدند و تمامی خانه ها مورد بازرسی قرار گرفت و خانواده های فاقد شناسنامه، معتادین زنان بی سرپرست و بدسرپرست شناسایی شدند و این محلات ساماندهی شدند.

یونسی همچنین به حوزه فساداخلاقی اشاره کرد و یادآورشد: با فعالیت ستادامربه معروف و نهی از منکر استان و نیروی انتظامی، این حوزه نیز به سمت ساماندهی در حرکت است.

وی اذعان داشت: شما روحانیون و ائمه جماعات استان پرچمداران، فضیلت، پاکی، جوانمردی، پاکدامنی، اخلاق و دیانت جامعه هستید مورد اعتماد مردم هستید و بایستی در حوزه های آسیب های اجتماعی ورود پیدا کنید و مردم را  آگاه از مسائل و مشکلات نمائید تا پیشگیری و کنترل در این حوزه صورت گیرد./مهر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو