کد خبر: 5663

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۱۴ - ۱۵:۰۴

حمایت از دانش‌آموختگان در مسیر ترویج اقتصاد دانش‌بنیان‌‌/دانشگاه‌ها به سمت کارآفرینی حرکت کنند

تیتر3 : معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه گسترش اقتصاد دانش‌بنیان جهت‌گیری‌ مهم در کشور است، از ...

تیتر۳ : معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه گسترش اقتصاد دانش‌بنیان جهت‌گیری‌ مهم در کشور است، از حمایت دانش‌آموختگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها برای حرکت در مسیر اقتصاد دانش‌بنیان خبر داد.معاون وزیر کار

حسن طایی در حاشیه برگزاری چهل‌وهشتمین همایش معاونان آموزشی دانشگاه‌های سراسر کشور به میزبانی شهرستان آمل در این شهرستان گفت: یکی از محورهای مهم در هر کشور به تعامل دانشگاه با بازار کار باز می‌گردد.

وی افزود: با توجه به تغییر و تحولات جهانی که این روزها اقتصادهای دنیا مبنی بر دانش است، آنچه که امروزه در بازار کار می‌گذرد این است که دانشگاه به عنوان یکی شریک بزرگ برای همه ذی‌نفعان اقتصادی و اجتماعی هم در اجتماع و هم در عرصه بازار کار تلقی می‌شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: آنچه که ما انتظار داریم این است که دانشگاه‌های‌مان به سمت تبدیل به دانشگاه‌های کارآفرین حرکت کنند و آن افرادی که پرورش می‌دهند کارجو نباشند بلکه افرادی باشند که از توانایی شروع یک کسب و کار به‌همراه تداوم و گسترش‌ آن بهره‌مند باشند.

این مسئول یادآور شد: اقتصاد دانش‌بنیان و گسترش آن از جهت‌گیری‌های مهم در سطح کشور است و این جهت‌گیری در چارچوب اقتصاد جهانی به سمت دانش‌محوری در حال حرکت است همچنین باید به این موضوع در ایران توجه ویژه شود و توجه به آن امری صحیح و درست است.

وی اظهار کرد: آنچه ما تصور می‌کنیم این است اگر دانشگاه‌ها بتوانند با ابزارهای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی که در اختیار دارند کاری را در این عرصه آغاز کنند حتما می‌توانند آن مسئولیت تاریخی خود را برای بهبود وضعیت معیشتی مردم ایفا می‌کنند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد حمایت از دانش‌آموختگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها برای حرکت در مسیر اقتصاد دانش‌بنیان، گفت: تمام صندوق‌های خرد و کوچک که حامی کسب و کار هستند در خدمت دانشگاهیان بوده که در این بین می‌توان به صندوق‌های کارآفرینی امید، نوآوری و شکوفایی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان‌های بسیج سازندگی اشاره کرد که از پتانسیل‌هایی هستند که می‌تواند در خدمت دانش‌آموختگان و دانشگاهیان جوان قرار گیرد.

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو