کد خبر: 7033

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۰۲ - ۱۶:۳۷

تحقق شعار ساری، شهری آباد و نماد همگرایی

حسین زادگان و عبوری، همگرایی استراتژیک یا نمادین؟!

وقتی در اواخر پاییز سال 94 پس از مدتها رایزنی از سوی اصلاح طلبان با حکم وزیر کشور، سکان فرمانداری ساری به دست مجید حسین زادگان افتاد گمانه زنی ها ،تعبیر و تفسیر ها از هر طرف به گوش می رسید...

اختصاصی تیتر ۳/خدیجه غزانی: وقتی در اواخر پاییز سال ۹۴ پس از مدتها رایزنی از سوی اصلاح  طلبان و با حکم وزیر کشور، سکان فرمانداری ساری به دست مجید حسین زادگان افتاد،گمانه زنی ها ،تعبیر و تفسیر ها از هر طرف به گوش می رسید…

برخی این انتصاب را یک مهندسی انتخاباتی دانستند و برخی دیگر، آن را تنها دادن یک امتیاز جبرانی به اصلاح طلبان ناراضی از مراسم کم فروغ استقبال ریاست جمهوری دانستند!! عده ای هم  روی کار آمدنِ برگ برنده استانداری را تنها یک تاکتیک سیاسی و شهری  برای خروج شهر ساری از تک قطبی بودن اجرائی، با نام و نشان عبوری خواندند ..

عبوری

عمر روی کار آمدن حاج مجید حسین زادگان به ماه نکشید که جو شهری و سیاسی نشان داد حاج احمد جوان سالیان قبل در طی یک دهه، قدوقامتی بهم زده و تبدیل به یک مدیر بحران توانمند گشته است…

این توانمندی از آن جا حائز اهمیت بود که بازار داغ رد صلاحیت ها در آستانه انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی و بهم خوردن ثبات و آرامش بسیاری از ستادهای انتخاباتی، حتی مدیران شهری را نیز به وادی انتقادات به مجموعه فرمانداری کشاند…!!

در این میان فرماندار سیاست بلد ساری، ساکت ترین فرد این هیاهو بود و شاید تنها با نوک قلمش حرف می زد…!

در همین صحنه های پرشور و هیجان، میل و رغبت نشان دادن مردم به برخی از کاندیداهای خاص منتسب به اصلاح طلبان، منجر به جوانه زدن موج علاقه به احمد حسین زادگان  به مانند انتخابات هشتم مجلس شورای اسلامی شد..

فضای شهر ساری که تا آن زمان چهره ای محبوب تر از عبوری به خود ندیده بود ، جو جدیدی را تجربه می کرد..

مدیران شهری، مسئولین و عامه مردم نمی دانستند که آیا این فرماندار جوان بعد از انتخابات هم باقی خواهد ماند یا خیر؟!! کسانی که گذشته موفق حسین زادگان در بهزیستی ساری و استانداری، فرمانداری بندر نوشهر و مرکز استان را به یاد داشتند یقین می دادند حسین زادگان از این آزمون، سربلند بیرون خواهد آمد..

اما هواداران شهردار جوان ساری با شانتاژ عده ای، واهمه ای از آینده این شهرِ در حال توسعه داشتند… این ترس زمانی به اوج کشیده شد که چند روز مانده به انتخابات، شایعه استعفای شهردار ساری در چند صدم ثانیه در همه جا پیچید.. ساری هفت روز پر از استرس و هیجان را با برگزاری به نسبت مطلوب انتخابات پشت سر گذاشت.. و انتخابات با همه حواشی اش پایان یافت ، اما سکان فرمانداری ساری از دستان کاپیتان جوان جدا نشد!!

در این گذار، دیدار منظم و رودروی فرماندار ساری در روز ملاقاتهای عمومی با مردم، بازدید از طرحهای عمرانی و حمایت از آنها، برنامه ریزی جهت شاد کردن اوقات فراغت مردم و اجرائی نمودن آن، دستِ همکاری دادن با بسیاری از مسئولین شهری، مدیریت همراه با تدبیر حسین زادگان و تعامل خوب با رسانه ها از وی چهره ای محبوب در میان شهروندان ساروی ساخت.

تردد هیات های خارجی به استان مازندران و شهر ساری و بازدید از پروژه های عمرانی مرکز استان، انعقاد تفاهم نامه های عمرانی و فرهنگی و از همه مهمتر همراه شدن دو چهره محبوب و توانمند شهر ساری، برای دوستداران عمران و توسعه شهر ساری، خوشایند و نوید بخش روزهای پرفروغیست…

اما آیا براستی این همگرایی قرار است به عملگرایی ختم شود!! آیا این دست مودت دادنها می تواند ارتباطی با انتخابات شورای اسلامی شهرها و انتخابات ریاست جمهوری در چند ماه آینده داشته باشد؟! آیا می توان امید داشت بالاخره پس از تعویض دولتها و دادن جای خود به یکدیگر، شاهد همکاری مسالمت آمیز فرزندان صالح و شایسته این دولتها با یگدیگر باشیم؟!! یا اینکه خروج شهر ساری از تک قطبی عبوری و تبدیل شدن به دو قطبی عبوری و حسین زادگان، شهر ساری را وارد حاشیه فرسایشی جدیدی می کند؟!!

امید است با محوریت و مدیریت راهبردی روحانیون سرشناس مرکز استان ، نهایت این پویایی و تحرکات اساسی که در ساری آغاز شده ، به این نتیجه برسد: «ساری، شهری آباد و نمادی از همگرایی»

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1397

کل نظرات :1

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو