کد خبر: 74094

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۷:۱۱

سوت ها برای که به صدا در می آیند

جولان بازیکنان سیاسی در زمین دستگاه ورزش ساری!!!

اختصاصی تیتر 3: مرکز هر استانی شاه بیت خوش طمطراق آن استان است و در همه ابعاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، ورزشی و فرهنگی در تیررس ...

اختصاصی تیتر ۳: مرکز هر استانی شاه بیت خوش طمطراق آن استان است و در همه ابعاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، ورزشی و فرهنگی در تیررس نگاه رسانه ها و مردم قرار دارند و هر گونه خطا و اشتباه و به همین تناسب موفقیت و پیشرفت آن بیشتر به چشم می‌آید.

 

مردم مرکز مازندران در تمام بزنگاه های مختلف نشان دادند که همیشه در تمام شرایط سخت و آسان همچون کوهی استوار پشت قامت رعنای انقلاب اسلامی ایستاده اند و از آن دفاع می‌کنند. شهدای بی شمار دوران انقلاب و دفاع مقدس و مدافع حرم گویای ارادت خاص مردم خطه علویان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

 

با تمام مباحث گفته شده می توان نتیجه گرفت برای نشان دادن و یا ترغیب این مردم وفادار به منویات نظام ، نیازی به صرف هزینه تراشی های بی فایده و بی سرانجام نیست بالاخص اینکه این هزینه تراشی ها بیشتر از آنکه در جهت اعتلای حب مردم به انقلاب باشد در جهت حمایت از عده‌ای خاص و منویات انتخاباتی آنان است !!

 

نگارنده به هیچ عنوان قصد نگارش سیاسی ندارد بلکه متن پیش رو صرفاً یک نقد ورزشی است، آن هم نه نقدی به اصول ورزشی بلکه به بدنه اجرایی و مدیریتی ورزش در مرکز استان مازندران!

 

همانطور که در ابتدای یادداشت به آن اشاره شد مرکز هر استانی شاه بیت ابعاد مختلف توسعه ای یک استان است و امر ورزش به عنوان یک بعد مورد وثوق مردمی و صاحب افتخار از حساسیت ویژه ای برخوردار است لذا انتظار می‌رفت مدیری که سکاندار دستگاه ورزش و جوانان شهرستان ساری به عنوان نهادی در مرکز استان شده است این حساسیت‌ها را در یابد و در جهت نیل به خواست های مردمی و نخبگان آن، تدبیر و جدیت بیشتری خرج دهد، اما نه تنها این انتظارات برآورده نشد ، حتی اندک نیازهای ورزشی مرکز استان نیز همچنان چشم انتظار گره گشایی به سر می برد چرا که جولان سیاسیون در دستگاه ورزش ساری مانع پیشبرد اهداف درست و مثبت ورزشی شده است !

 

در مدیریت دستگاه ورزش مرکز استان، حداقل فاکتورهای مدیریتی یافت نمی‌شود، ارباب رجوع مدتی است که پشت در بسته ی اتاق های ورزش و جوانان ساری می‌ماند و آن هم به بهانه اینکه آقای مدیر ، آقای معاون و فلان مسئول در جلسه همایش پیاده روی به مناسبت چهلمین سال انقلاب اسلامی ایران هستند!! هیات های ورزشی در جلساتی به ظاهر ورزشی دعوت می شوند که کمترین بازخوردی برای جامعه ورزشی مرکز استان داشته است زیرا این نمایش، سیاه بازی ای سیاسی است که سوت آن به نفع عده ای خاص به صدا در خواهد آمد!

 

حال نکته اینجاست مگر نه اینکه همایش پیاده روی در جهت شادمانی و سرور است و از طرفی بالا بردن سطح سلامت جامعه، پس چرا خاطر جامعه ورزش را با ساعت ها سرگردانی پشت درهای بسته مکدر می کنید؟! چرا مردم را به نیت برنده شدن خودرو به حضور در همایش پیاده روی وسوسه می کنید؟! از آن مهم تر ، مدیر تازه وارد ورزش مرکز استان که در ابتدای حضورش از منتقدین سرسخت اینگونه همایش‌ها و فستیوال های نمادین بوده، حال چگونه است شعارهایش رنگ باخت و منفعل شده و برگزاری این همایش ها را از نان شب ورزشکاران واجب تر می داند و برای برگزاری آن به بهترین شکل و به بالاترین هزینه دریغ نمی‌نماید؟!!

 

سوال رسانه‌ها به عنوان صدای گویای مردم از این مدیر این است، محل تامین این هزینه ها کجاست در حالی که ورزشکاران و هیات های ورزشی برای تامین هزینه های اعزام ها و مسابقات خود در مضیقه هستند؟! به اسپانسری کدام نهاد؟! چرا جلسات ورزشی به بهانه این همایش تبدیل به میتینگ های سیاسی برای نماینده خاص می‌شود؟! چرا درآمد حاصل از اماکن ورزشی که می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات هیات‌های زحمتکش و پرتلاش ورزشی شود تنها صرف مدیران سیاسی می‌شود ؟! آنقدر شور سیاسی بازی ها و وصله پینه های سیاسی برای قامت ورزش در آمده است که عملا می توان اداره ورزش ساری را در حد یک هیات دید که البته عملکرد سیاسی اش بیشتر به چشم می خورد تا ورزشی!!

 

تا بدانجا که به این نتیجه می رسیم شاید لباس سکانداری ورزش و جوانان ساری به قامت عده ای گشاد است و هنوز بایستی در ادارات دیگر و شهرهای کوچکتر تجربه اندوزی می کرد تا بتواند از پس مدیریت ورزش و جوانان مرکز استان براید.

 

به نظر نمی رسد که اینگونه عملکرد ورزش و جوانان مرکز استان بتواند مردم را در کنار نظام و انقلاب نگاه دارد.

 

اینگونه حرکت‌ها ، این گونه سوء استفاده از موقعیت های ورزشی در جهت رسیدن به منویات عده ای سیاسی ، مردم را از مدیران انقلابی دلسرد می‌کند و به بدنه نظام جمهوری اسلامی ایران صدمه وارد میکند.

 

حاصلی که می تواند برای انقلاب اسلامی که با خون هزاران جوان به دست آمده گران تمام شود. جایگاه های ورزشی، محلی برای تجربه اندوزی و لابی گری های سیاسی و خطاهای استراتژیک نیست! جایگاه های ورزشی صرفاً در جهت ایجاد شادمانی و بستری سالم برای ساخت جامعه ای سالم است. بازی ناسالمی که اگر بازیکنان آن اصرار بر ادامه ی آن داشته باشند در راستای رسالت خود به عنوان عضو کوچکی از جامعه رسانه، در مقالات بعدی افشاگری بیشتری به همراه مستندات و مصاحبه جمعی از نخبگان ورزشی مرکز استان منتشر خواهد شد.

 

اما پیش از آن امید داریم مدیر کل ورزش و جوانان استان با ظرافت بیشتری به عملکرد مدیر جوان و کم تجربه ورزش ساری بنگرد و اقدامات لازم جهت رفع چالش ها و آسیب های موجود در ورزش شهرستان ساری را صورت داده تا از برافروختن بیشتر دلسوختگان ورزش مرکز مازندران و هدر رفت سرمایه های ورزشی شهرستان ساری و اتفاقات ناگوار ناشی از ببی تدبیری و تصمیمات خلق الساعه جلوگیری شود.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو