کد خبر: 13263

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۲ - ۹:۳۶

جنگنده های ناوهواپیمابر روسیه بر فراز سوریه به پرواز در آمدند

تیتر 3 » جنگنده های ناو هواپیمابر آدمیرال کوزنتسوف روسیه که همراه ناوگروه این کشور از جمله رزمناو اتمی پطر کبیر نزدیک سواحل مدیترانه ای سوریه حضور دارند، پروازهای خود را برای شناسایی مواضع تروریست ها آغاز کردند.

جنگنده هواپیما

به گزارش تیتر ۳ » منابع دیپلماتیک نظامی روسیه روز جمعه به خبرگزاری روسی اینترفکس اعلام کردند که گروه هوایی عرشه ای نیروی دریایی این کشور آماده است هر لحظه حمله به تروریست های ضدسوری را آغاز کند.
اسپوتنیک به نقل از این گزارش نوشته است که جنگنده های چند منظوره میگ ۲۹ و سوخو ۳۳ روسیه به منظور مطالعه آرایش جبهه جنگ و سنجش عملیاتی مواضع، به صورت مداوم از عرشه ناو هواپیمابر آدمیرال کوزنتسوف به پرواز در می آیند.
وی افزود: رزمناو پطر کبیر و ناوچه آدمیرال گریگورویچ نیز برای آغاز عملیات نظامی علیه تروریست ها در هر لحظه از شبانه روز آماده انجام ماموریت هستند.
بنا به این گزارش، کشتی های شناسایی روسیه در کرانه سوریه فعالانه نیز در حال انجام عملیات تجسسی برای هدف یابی ضدتروریستی هستند تا مواضع جدیدی از تروریست ها برای شلیک موشک های کروز پیدا شود.
هفته پیش نیز اعلام شده بود که این حمله ها با استفاده از موشک های کروز کالیبر و هواپیماهای عرشه ای به مواضع شبه نظامیان در حومه دور از حلب و نه مناطق مسکونی صورت خواهد گرفت تا غیرنظامیان قربانی نشوند.
ناوگروه روسی شامل ناو هواپیمابر آدمیرال کوزنتسوف و چند ناو جنگی دیگر به فرماندهی رزمناو اتمی پطر کبیر، هفته گذشته وارد دریای مدیترانه شدند.
آدمیرال کوزنتسف تنها ناو هواپیمابر روسیه ساخته شده در زمان اتحاد جماهیر شوروی می باشد و سال ۱۹۹۱ همزمان با فروپاشی کار خود را آغاز کرد.
این ناو با جنگ افزارهای پیشرفته موشکی و انواع توپ ها دارای بیشترین نرخ آتشباری در جهان یعنی ۵۰۰۰ گلوله در دقیقه، جنگ زیر سطحی و مقابله با اژدرها، نسبت به نمونه های مشابه غربی کارآمد تر معرفی شده است.
براساس آخرین گزارش موجود، ناوگان هوایی آدمیرال کوزنتسوف متشکل از ۱۹ جنگنده سوخو ۳۳ با توان انجام عملیات در هر شرایط زمانی و آب و هوایی مسلح به تسلیحات هوا به هوا، رهگیری موشک های کروز، بمب های هدایت شونده و بالگردهای ضدزیردریایی و اخطار زودهنگام است.
مسکو از مهرماه سال ۹۴ با درخواست دولت سوریه و استفاده از مجموعه یگان های نیروی هوافضا مستقر در سوریه، پرواز بمب افکن های دوربردی به صورت رفت و برگشت از روسیه، ناوها و زیردریایی ها مواضع تروریست ها بویژه داعش و جبهه النصره را زیر بمباران قرار داده است.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو