کد خبر: 6841

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۳۰ - ۱۴:۳۸

معاون استاندار مازندران:

جمهوری چک در حوزه گردشگری مازندران سرمایه‌گذاری می‌کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران از سرمایه‌گذاری جمهوری چک در زمینه گردشگری در استان خبر داد.

تیتر ۳: حسن خیریان‌پور صبح امروز در دیدار با نماینده سرمایه‌گذاران جمهوری چک به‌منظور تعامل در زمینه گردشگری و هتل‌سازی در استان مازندران، با اشاره به توانمندی‌های بالقوه و ظرفیت‌های مناسب استان اظهار داشت: برخورداری مازندران از دریا و جنگل و همچنین وجود مزارع برنج و باغات مرکبات و کیوی جلوه بسیار زیبایی به‌استان بخشیده که این موارد زمینه‌های مساعدی را برای سرمایه‌گذاری به‌ویژه در زمینه‌های مختلف گردشگری فراهم کرده است.

وی به وجود ۳ فرودگاه و ۳ بندر فعال و پذیرش گردشگران متعدد در بازه‌های زمانی مختلف اشاره کرد و افزود: همجواری با کشورهای حاشیه دریای خزر، وجود دو تله کابین و مجاورت با پایتخت از دیگر مزایای استان محسوب می‌شوند که وجود ظرفیت های اقتصادی، کشاورزی، صنعت و بویژه صنایع تبدیلی و صنایع‌دستی به این مزیت‌ها افزوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران بار دیگر بر ظرفیت بالای استان در پذیرش گردشگران داخلی و خارجی اشاره و تصریح کرد: با توجه به این موضوع، لزوم ساخت هتل‌های مناسب به‌منظور جذب بیشتر توریست در دستور کار قرار گرفته که پس از رفع تحریم‌ها و گشایش درب‌های جدید برای سرمایه گذاری، برخی از کشورها تمایل خود را برای تحقق این امر اعلام کرده‌اند که جمهوری چک، یکی از این کشورها بوده است.

نماینده سرمایه‌گذاران جمهوری چک نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور سوم خود در استان مازندران‌، هدف از این سفر را کسب اطلاع از وضعیت کلی استان و تصمیم‌گیری آتی برای سرمایه‌گذاری ذکر کرد و گفت: طبق بررسی‌های به عمل آمده، ایران به عنوان قدرت منطقه‌ای و استان مازندران به عنوان منطقه‌ای که از ظرفیت‌های بالایی در زمینه گردشگری برخورداری است شناخته شده و در همین راستا برای هتل‌سازی به‌ویژه هتل‌های پنج ستاره در این استان تصمیم گیری شده است.

وی افزود: تاکنون جمهوری چک هتل‌سازی در کشورهای اروپایی نظیر اتریش، سوئیس و آلمان را تجربه کرده و تصمیم گرفته است که در راستای افزایش گستره فعالیت خود، برای نخستین بار در استان مازندران سرمایه‌گذاری کند.

در پایان این دیدار مقرر شد تا نماینده این هیئت از ظرفیت‌های مختلف استان در زمینه گردشگری و هتل‌سازی بازدید کرده تا در مورد انتخاب مناسب‌ترین  مکان برای سرمایه‌گذاری و هتل‌سازی تصمیم‌گیری شود.

گفتنی است هیئت تجاری و سرمایه‌گذاری جمهوری چک، برای نهایی‌کردن این توافقات، شهریور ماه امسال در استان مازندران حضور خواهند یافت.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو