کد خبر: 2162

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۱۹ - ۶:۲۰

جمع آوری زباله های نوروزی در میانکاله هنوز پایان نیافته

به گزارش شرق پرس، زمان رضااحمدی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: پناهگاه حیات وحش میانکاله از 28 اسفند 92 تا 12 فروردین ...

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر، گفت: پس از گذشت یک ‌هفته از تعطیلات نوروز ۹۳، هنوز کار جمع‌آوری زباله در شبه‌جزیره بین‌المللی میانکاله، تمام نشده است.

به گزارش شرق پرس، زمان رضااحمدی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: پناهگاه حیات وحش میانکاله از ۲۸ اسفند ۹۲ تا ۱۲ فروردین ۹۳، میزبان بیش از ۱۵ هزار گردشگر بود و در ۱۳ نوروز نیز ۲۵ هزار بازدید کننده داشت.

این مسئول، درباره مدیریت ترافیک هزاران دستگاه خودرو در ۱۳ نوروز، گفت: این کار با همکاری نیروی انتظامی و دریابانی انجام شد که جا دارد از زحمات آنان، همچنین از حضور نیروهای هلال احمر، قدردانی شود.

رضااحمدی با اشاره به جمعیت زیادی که به‌ویژه در ۱۳ نوروز وارد میانکاله شدند، اظهار داشت: از ۱۴ فروردین تا امروز، هنوز کار جمع‌آوری زباله‌های میانکاله تمام نشده و تعاونی‌های دهیاران، طبیعت‌سازان و بومیان بخش مرکزی بهشهر، در حال پاکسازی شبه‌جزیره هستند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر در ادامه، بیان داشت: به‌دلیل بارندگی روز قبل از ۱۳ نوروز، بیشتر تجمع گردشگران، در مرتع «قلعه‌پلنگان» و دو ـ سه کیلومتر ابتدای نوار ساحلی بود.

وی در پایان، گفت: بر اساس مصوبه ستاد تسهیلات سفر شهرستان بهشهر، کار ساماندهی مسافران نوروزی در میانکاله با نظارت محیط زیست، و همکاری بخشداری مرکزی و تعاونی‌های محلی انجام شد.

پناهگاه حیات وحش میانکاله به وسعت ۶۸٫۸ هزار هکتار، دارای دو اکوسیستم آبی و خشکی شامل تالاب و شبه‌جزیره است.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو