کد خبر: 17848

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۰ - ۱۱:۲۴

جمع‌ آوری ۷۵۰۰ گورخواب در یک روز

تیتر 3 » معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه با ابر ناامیدی جدی در جامعه مواجه هستیم، گفت: برای کشور بسیار بد است که عده‌ای گورخواب و کارتن خواب باشند و در یک روز 7 هزار و 500 نفر از گورخواب‌ها جمع‌آوری شوند.

به گزارش تیتر ۳ » معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه با ابر ناامیدی جدی در جامعه مواجه هستیم، گفت: برای کشور بسیار بد است که عده‌ای گورخواب و کارتن خواب باشند و در یک روز ۷ هزار و ۵۰۰ نفر از گورخواب‌ها جمع‌آوری شوند.
 

محمدهادی ایازی در مراسم پاسداشت هفتمین سال تأسیس بنیاد نیکوکاری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان، اظهار کرد: در بحث سلامت جسمانی اگر خوب کار کنیم تنها ۲۵ درصد از سلامت جسمانی مردم به عهده وزارت بهداشت و ۷۵ درصد در اختیار دیگر دستگاه‎ها و مردم است.
 

 

وی با اشاره به اینکه ۱۲ درصد مردم ایران افسردگی دارند، افزود: اینکه چه عاملی سبب شد این اتفاق در جامعه رخ دهد، مهم است.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه حوادثی که در جامعه اتفاق می‌افتد، فیلم‌های صدا و سیما و میزان اخبار بر میزان بیماری افراد افزایش یا کاهش می‌یابد، تصریح کرد: اگر بتوانیم حال مردم را خوش کنیم سلامت مردم ارتقا می‌یابد و بدحالی مردم را در معرض تهدید قرار می‌دهد و ایجاد مشکل می‌کند.

این مسؤول با اشاره به اینکه با ابر ناامیدی جدی در جامعه مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: برای کشور بسیار بد است که عده‌ای گور خواب و کارتن خواب باشند و در یک روز ۷ هزار و ۵۰۰ نفر از گورخواب‌ها جمع‌آوری شوند.
 

 

ایازی یادآور شد: این آمار بدی است که یک میلیون و ۳۵۰ هزار معتاد داشته باشیم و از هر چهار ازدواج به یک طلاق ختم شود.

وی با اعلام اینکه در کشور ۶۲۰ سازمان مردم‎نهاد، ۸۱۲ مرکز خیریه در حوزه سلامت داریم، ادامه داد: در سال گذشته هزار میلیارد تومان در حوزه زیرساخت و در ۶ ماه نخست امسال ۷۸۰ میلیارد تومان خیران مشارکت داشتند.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مشکلات کشور باید با تعامل حل کرد، گفت: مشکلات جدی در سلامت معنوی که حوزه فرهنگی محسوب می‌شود، داریم و باید درصدد تغییر سبک زندگی مردم باشیم و خیران را به نسل‌های بعدی معرفی کنیم.
 

 

این مسؤول با اشاره به اینکه ۱۰ درصد تهرانی‌ها از خون مردم شهرستان‌ها استفاده می‌کنند، اظهار کرد: تنها یک پایگاه انتقال خون استاندار در تهران داریم و پنج پایگاه انتقال خون در حال احداث است.

ایازی خاطرنشان کرد: گرچه در مازندران کمک‌های خوبی از خیران به حوزه سلامت داشتیم اما معتقدیم با وجود تمکن مالی و اعتقاد دینی به‎درستی از ظرفیت خیران استفاده نشده است.
 

 

وی در پایان با اشاره به اینکه در مسئله فرهنگ سلامت دغدغه داریم، گفت: باید خط قرمزهای بیماری ایدز به مردم معرفی شود.

 

منبع : فارس

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو