کد خبر: 3311

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۲۰ - ۱۲:۰۱

جمعیت ایران تا پایان فروردین ۹۳ اعلام شد

به گزارش شرق پرس، ایرنا به نقل از روابط عمومی ثبت احوال نوشت: محمد ناظمی اردکانی افزود : اکنون جمعیت ایران در یک ...

 

رییس سازمان ثبت احوال کشور جمعیت کشور را تا پایان فروردین ماه امسال ۷۷ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۶۰۲ نفر اعلام کرد.

به گزارش شرق پرس، ایرنا به نقل از روابط عمومی ثبت احوال نوشت: محمد ناظمی اردکانی افزود : اکنون جمعیت ایران در یک پنجره طلایی قرار دارد و این جمعیت آماده اشتغال، کار و فعالیت های توسعه ای است.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر فعالیت های نوینی در راستای نوین سازی و الکترونیکی کردن ثبت احوال صورت گرفته است ، صدور شناسنامه های مکانیزه مبتنی بر پایگاه اطلاعات جمعیت کشور را یکی از مهم ترین این اقدامات عنوان کرد.

ناظمی اردکانی ،همچنین صدور کارت ملی و کارت هوشمند ملی را نیز مبتنی بر پایگاه اطلاعات جمعیت کشور بیان و تاکید کرد: تمام اسناد هویتی در دست مردم قرار می گیرد دارای عقبه ای مبتنی بر این پایگاه هستند.

رییس سازمان ثبت احوال کشور اسکن و آرشیو ۱۲۶ میلیون سند هویتی ایرانیان را از اقدامات مهم دیگر این سازمان در الکترونیکی کردن و تکریم ارباب رجوع بیان کرد.

ناظمی اردکانی همچنین از ارتباط نزدیک این سازمان با سازمان هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت: تمام افرادی که برای دریافت یارانه اقدام کردند مشخصات آنها از طریق پایگاه اطلاعات جمعیت کشور احراز شده است و مشخصات سرپرستان خانواده به لحاظ ولادت، فوت، ازدواج و طلاق کنترل می شود تا در زمان واریز یارانه این موارد اعمال شود.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو