کد خبر: 2692

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۰۴ - ۳:۱۰

جشنواره حضرت علی اکبر (جوانان) امسال برگزار نمی شود

شرق پرس:  اعتماد نوشت: در همين رابطه، محمود گلزاري، معاون امور ساماندهي جوانان، وزارت ورزش و جوانان، درباره عدم برگزاري جشنواره حضرت علي‌اكبر(ع) ...

 

جشنواره حضرت علی اکبر(ع) که تنها جشنواره جوانان است، امسال برگزار نمی‌شود.

شرق پرس:  اعتماد نوشت: در همین رابطه، محمود گلزاری، معاون امور ساماندهی جوانان، وزارت ورزش و جوانان، درباره عدم برگزاری جشنواره حضرت علی‌اکبر(ع) گفت: سازمان بازرسی کل کشور در مورد برگزاری جشنواره حضرت علی‌اکبر(ع) آسیب شناسی کرده است که به علت پاسخ دادن به سازمان و برخی مشکلات، برگزاری جشنواره حضرت علی اکبر(ع) به طور موقت به تاخیر افتاده است و برخی وظایف آن را در هفته جوان انجام می‌دهیم. بخشی از ایرادات وارد شده از سوی سازمان بازرسی مربوط به مسائل مالی و… بود. هنوز هیچ کدام از مشکلات جوانان، همانند اشتغال، مسکن و… حل نشده و هر روز هم سهم این گروه از وزارتخانه‌شان کمتر می‌شود.

جشنواره حضرت علی اکبر(ع) چیست؟

این جشنواره برای شناسایی، معرفی الگوها و تجلیل از جوانان برتـر با هدف زمینـه‌سازی بـرای توسعه ارزش‌های متعالی و روحیـه فداکاری و ایثار، خلاقیت، افزایش نشاط اجتماعی و امید به آینده، تقویت ایمان، روحیه خودباوری و اعتماد به نفس ملی، ایجاد زمینه‌های مشارکت در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و علمی، حمایت از فعالیت‌های هویت‌آفرین، تقویت روحیه تحقیق، ابداع و ابتکار، الگوسازی منـاسب، شناسـایی و ارزش‌نهادن به اندیشه‌های سازنده جوانان ایـران اسلامی، جشنـواره حضرت علی اکبـر(ع) همه ساله در روز جوان (۱۱ شعبان، سالروز تولد حضرت علی اکبر(ع)) بر اساس آیین نامه مصوب در جلسه سی و سوم شورای عالی جوانان (به ریاست رییس محترم جمهور) مورخ ۶/۴/۱۳۸۹ برگزار می‌شود. جشنواره حضرت علی‌اکبر(ع) تاکنون در دو دوره، نخستین بار در سال ۱۳۸۶ و دومین بار در سال ۱۳۸۷، توسط سازمان ملی جوانان سابق برگزار شده است. در سال ۱۳۸۹، این جشنواره در قالبی جدید و با عنوان «جشنواره ملی جوان ایرانی» در دو سطح جشنواره‌های موضوعی و جشنواره جشنواره‌ها برگزار شد. در سال ۱۳۹۱ نیز وزارت ورزش و جوانان با همکاری دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط با حوزه جوانان، جشنواره حضرت علی‌‌اکبر (علیه‌السلام) را با هدف بررسی دستاوردهای جوانان در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و اقتصادی انتخاب و تقدیر از برترین‌های هر حوزه برگزار کرد.

این جشنواره به دلیل گستردگی‌اش نیاز به کمک دیگر دستگاه‌های کشور هم دارد، در تمامی دوره‌های گذشته بعضی دستگاه‌ها که به عنوان دستگاه‌های محوری نامیده شدند در برگزاری جشنواره حضرت علی اکبر(ع) مشارکت داشتند: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (انتخاب جوان برتر در موضوعات فرهنگی و هنری) مرکز مدیریت حوزه علمیه قم (انتخاب طلبه جوان). وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی (انتخاب جوان برتر در عرصه کارآفرینی، کسب و کار و جوان برتر دارای توانایی‌های خاص، جوان معلول) وزارت جهاد کشاورزی (انتخاب جوان برتر کشاورز و روستایی)، کمیته‌های متشکل از وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (انتخاب جوان برتر مبتکر و مخترع)، کمیته‌های متشکل از وزارت ورزش و جوانان، وزارت کشور، جمعیت هلال احمر، نیروی مقاومت بسیج و جهاد دانشگاهی (انتخاب جوان برتر در حوزه فعالیت‌های اجتماعی)، شورای عالی ایرانیان (انتخاب جوان ایرانی برتر خارج از کشور).

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو