کد خبر: 6856

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۳۰ - ۲۲:۰۶

تکذیب شد

جزئیات مرگ تکان دهنده دختر ۱۲ ساله افغان در بیمارستان شیراز + عکس

پدر لطیفه دختر 12 ساله افغانی گفت: تقریبا دو هفته است دخترم در بیمارستان نمازی شیراز بستری است تا اینکه امروز شاهد مرگ او بودم.

مرگ دختر افغان

مدعی شد که لطیفه رحمانی دختر ۱۲ ساله افغان که در بیمارستان نمازی شیراز بستری بود، به دلیل ممنوع بودن عمل پیوند برای اتباع غیرمجاز در ایران، درگذشت!مرگ دختر افغان

باشگاه خبرنگاران نوشت: «ماجرا از این قرار بود که دخترک افغان مدتی دچار مشکل کبد شده بود و باید از پدرش به او عمل پیوند صورت می‌گرفت اما پزشکان بیمارستان نمازی شیراز به دلیل غیر مجاز بودن لطیفه و خانواده‎اش از این عمل سر باز زدند.

پدر لطیفه در اینباره گفت: تقریبا دو هفته است دخترم در بیمارستان نمازی شیراز بستری است تا اینکه امروز شاهد مرگ او بودم.

او می‌افزاید: دخترم با پای خودش وارد بیمارستان شد و این در حالی است که اکنون حتی جنازه بی‌جانش را هم تحویلم نمی‌دهند و می‌گویند باید ۱۷ میلیون تومان به حساب بیمارستان واریز کنید تا جسد دخترتان را تحویل دهیم.

به گفته پدر لطیفه، مسئولان بیمارستان، غیر مجاز بودن این خانواده، عدم تمکن مالی و نبود تخت خالی برای عمل را مانع عمل این دختر ۱۲ ساله عنوان کرده‌اند.»

 

اصلاحیه خبر : این خبر تکذیب شد برخلاف ادعاهای مطرح شده، طبق قانون عمل پیوند برای اتباع افغانستانی مجاز است، اما شامل افرادی با اقامت قانونی یا ازدواج کرده در ایران می شود! بیمار چندین بار توسط گروه پیوند معاینه شده اما امکان پیوند به دلایلی از جمله نامساعد بودن حال او میسر نبوده و در سحرگاه ۲۹ مرداد جان خود را از دست می دهد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو