کد خبر: 2620

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۰۲ - ۳:۳۳

جزئیات مجوز راهپیمایی روز کارگر

به گزارش شرق پرس آرمان در اینباره نوشت: علی‌اصغر ناصربخت در پاسخ به سوالی درباره درخواست خانه کارگر برای برگزاری راهپیمایی در روز ...

 

معاون سیاسی انتظامی فرماندار تهران گفت: هنوز درخواست مجوز برای راهپیمایی روز کارگر از سوی خانه کارگر به ما که باید درباره آن اظهارنظر کنیم نرسیده است.

به گزارش شرق پرس آرمان در اینباره نوشت: علی‌اصغر ناصربخت در پاسخ به سوالی درباره درخواست خانه کارگر برای برگزاری راهپیمایی در روز کارگر تصریح کرد: این درخواست هنوز به ما منعکس نشده است و در صورت انعکاس هم باید براساس روند قانونی خود طی شود. او افزود: این درخواست از سوی وزارت کشور به استانداری و سپس فرمانداری منعکس می‌شود و این فرمانداری تهران است که باید نسبت به این موضوع اظهارنظر کند،

 اگرچه مجوز نهایی را استانداری می‌دهد. معاون سیاسی انتظامی فرماندار تهران با بیان اینکه چنین درخواست‌هایی یک پروسه بررسی دارد که باید طی شود، خاطرنشان کرد: نگاه این دولت نسبت به چنین رویکردهای مثبت است و معتقدیم که فضا باید فضایی باشد که همه مجموعه‌ها در عرصه اجتماع اظهارنظرهای خود را داشته باشد. اما ما باید اقتضائات موضوعات را هم رعایت کنیم.

در همین حال، دبیرکل خانه کارگر از حضور حسن روحانی، رئیس‌جمهور در مراسم روز جهانی کارگر مصادف با ۱۱ اردیبهشت خبر داد.

علیرضا محجوب در نشست خبری اعلام عناوین و برنامه‌های هفته کارگر ۹۳ گفت: حضور آقای روحانی در مراسم روز جهانی کارگر تا این لحظه قطعی است. او با تاکید بر اهمیت راهپیمایی کارگران در روز جهانی کارگر، افزود: از سه ماه پیش از شروع سال جاری برای دریافت مجوز راهپیمایی در روز جهانی کارگر به وزارت کشور درخواست داده‌ایم اما تاکنون پاسخی کتبی در تایید یا رد صدور مجوز اعلام نشده است.

دبیرکل خانه کارگر تاکید کرد تشکل متبوعش بر انجام راهپیمایی روز جهانی کارگر مصر است. رئیس فراکسیون کارگر مجلس نهم در ادامه بیان کرد: اگر مجوز راهپیمایی صادر شود، روز جهانی کارگر را باشکوه برگزار می‌کنیم و در غیر اینصورت، اجتماع بزرگی را در یکی از بزرگ‌ترین سالن‌های شهر تهران برگزار خواهیم کرد.

محجوب در پایان با اشاره به دوگانگی برنامه‌های وزارت کار و خانه کارگر برای هفته کارگر ۹۳، تصریح کرد: این دوگانگی نباید به معنای تعارض این دو نهاد تلقی شود بلکه نشانه توجه دولت و در اینجا وزارت کار به کارگران است.

ستاد مرکزی گرامیداشت هفته کارگر برای ۱۱ اردیبهشت، روز جهانی کارگر برنامه راهپیمایی کارگران را تدارک دیده است و به این منظور درخواست مجوز این راهپیمایی را به وزارت کشور ارسال کرده است و با توجه به جلوگیری از راهپیمایی کارگران طی شش سال پایانی دولت احمدی‌نژاد، کارگران امیدوارند در اولین سال تصدی دولت یازدهم، مجوز راهپیمایی روز جهانی کارگر صادر شود.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو