کد خبر: 12262

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۱۱ - ۱۰:۴۹

فساد تا کی ؟

جزئیات جدید «فساد بزرگ» در بانک ملت

تیتر 3 » فساد، اختلاس هر دفعه در یک سازمان و نهاد دولتی ! اعتماد مردم را به این نهاد ها و مسئولین روز به روز کمتر می کند اما ظاهرا اعتماد مردم مهم نیست هر کس از راه می رسد می دزدد !

اختلاس بانک ملت

به گزارش تیتر ۳ » بی قانونی و عدم نظارت صحیح از دلایل اصلی فساد است. این در حالی است که همین بانک ها هنگامی که صحبت از افزایش مبلغ وام ازدواج می شود داد و بیداد به سر می دهند و با پررویی و وقاحت هر چه تمام تر اعلام می کنند که موجودی نداریم ! در صورتی که چندین برابر آن را اختلاس می کنند و از اموال بیت المال می دزدند. براستی تا چه موقع باید شاهد اینگونه اختلاس ها و دزدی های کلان باشیم؟ چرا نظارت سفت و سخت وجود ندارد؟ آیا این دزدی ها نظام مالی بانکی و حتی نظام جمهوری اسلامی ایران را خدشه دار نمی کند؟ آیا می دانید که این دزدی ها بهانه ای می شود برای ضد انقلابیون و شبکه های معاند تا نظام را زیر بار انتقادات و هجمه حملات خود قرار بدهند ؟

در ادامه بیانیه بانک ملت را می خوانیم :

 

متن کامل این بیانیه به‌شرح زیر است:
در پی انتشار برخی اخبار و سخنان مقامات محترم قضایی در روزهای اخیر درباره برخی پرونده‌های مربوط به این بانک، توضیحات ذیل اجمالاً جهت تنویر افکار عمومی و تبیین موضوع براساس مستندات مثبته موجود ارائه می‌شود.

ضمن قدردانی از التفات و حساسیت بایسته مقامات محترم قضایی به‌ویژه دادستان محترم کل کشور و همچنین دادستان محترم تهران درخصوص ضرورت رعایت انضباط مالی و جلوگیری از تضییع احتمالی بیت المال در نظام بانکی به نظر می‌رسد آنچه درخصوص چند پرونده مشترک مربوط به یکی از مشتریان بانک ملت با عنوان کلی اختلاس مطرح شده است، به‌جهت اطلاق و عمومیت آن و اینکه اخبار منتشره متضمن جزییات نبوده می‌تواند موجب خدشه به عملکرد حرفه‌ای مدیران و کارکنان شریف این بانک شود، لذا باوجود اینکه برخی نکات آن از سوی دادستان محترم تهران رفع ابهام گردیده لیکن به آگاهی می‌رساند؛ آنچه در جریان رسیدگی است فارغ از ماهیت و عنوان مجرمانه آن، حسب گزارش ضابطان محترم قضایی تخلفاتی است که از سوی یکی از کارگزاران بانک در خارج از کشور صورت پذیرفته و بخشی از آن تسهیلاتی مبتنی بر تضامین است که قسمتی از آن با کمک و مساعدت مقامات محترم قضایی و ضابطین محترم در قالب وجوه نقد و املاک به حیطه وصول درآمده یا در شرف وصول می‌باشد و باقی‌مانده نیز به‌اتکای تضامین موجود و مساعدت‌های مقام قضایی و از طریق تملک املاک ابتیاعی متهمین، در حال پیگیری است و پرونده مربوطه نیز نزد مرجع محترم قضایی در حال رسیدگی می‌باشد.

بدیهی است این بانک در راستای صیانت از بیت المال و حقوق ذی‌نفعان خود، به‌ویژه در سازمان اصلی بانک، همواره مقید و ملتزم به بررسی و احراز اهلیت و ظرفیت در حد مقدور و اخذ وثائق لازم جهت ارائه تسهیلات بوده و در این مورد خاص نیز خوشبختانه اقدامات جدی جهت صیانت از بیت المال در جریان است.

در نهایت ضمن قدردانی مجدد از حساسیت، ملازمت و مساعدت‌های مقامات محترم قضایی به‌ویژه قاضی محترم ذی‌ربط و ضابطین محترم و نیز روشنگری اصحاب رسانه، اطمینان می‌دهیم که در جهت صیانت از بیت المال و حفظ حقوق مردم ضمن رعایت تمامی مسائل حقوقی و حرفه‌ای، در تحقق این مقصود با تأسی از رویکردهای مؤکد دولت محترم از هیچ اهتمام و کوششی در جهت تأمین حقوق بانک دریغ نورزیده و هیچ گونه اغماضی نسبت به تخلف یا قصور احتمالی نخواهیم داشت.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو