کد خبر: 5065

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۱۴ - ۵:۵۴

جزئیات بازداشت زن آمریکایی برای رابطه عاشقانه با عضو داعش

شرق پرس: مأموران امنیتی آمریکا زنی جوان را که ظاهرا عازم دیدار با دوستش بوده، در فرودگاه دنور دستگیر کردند. بر اساس اسناد دادگاه ...

 

یک زن ۱۹ ساله آمریکایی بخاطر داشتن روابط عاشقانه با یک عضو گروهک تروریستی داعش در فرودگاه شهر دنور در ایالت کلرادو بازداشت شد. این زوج از طریق اینترنت با هم آشنا شده بودند. زن جوان ظاهرا قصد همکاری با داعش را داشته است.

شرق پرس: مأموران امنیتی آمریکا زنی جوان را که ظاهرا عازم دیدار با دوستش بوده، در فرودگاه دنور دستگیر کردند.
 
بر اساس اسناد دادگاه دوست این زن یکی از اعضای گروه داعش (دولت اسلامی عراق و شام) است و زن به اتهام همکاری احتمالی با یک گروه تروریستی بازداشت شده است.

ظاهرا این دستگیری حدود ۳ ماه پیش صورت گرفته، اما خبر آن تا کنون به رسانه‌ها درز پیدا نکرده بود. مأموران امنیتی از پاییز سال گذشته این زن را که با نام شانون مورین کانلی از او یاد شده، تحت نظر داشته‌اند.

گفته شده است که متهم از طریق اینترنت با عضو ۳۲ ساله از اعضای گروه داعش آشنا شده و به او دل باخته است. وی پس از گرویدن به اسلام قصد داشته به وی بپیوندد و او را همراهی کند.

پرواز به مقصد آلمان

به گزارش دویچه وله، طبق اطلاعات درج شده در اسناد دادگاه این زن اوایل سال جاری میلادی یک دوره آموزش نظامی را در ارتش آمریکا پشت سر گذاشته است. در این اسناد همچنین آمده، متهم و دوستش دیدگاه مشترکی در مورد اسلام داشته و هردو به “شرکت در جهاد خشونت‌آمیز علیه کافران”! معتقد بوده‌اند.

به گزارش شبکه خبری “ای بی سی” زن ۱۹ ساله زمانی که در فرودگاه شهر دنور قصد سوار شدن به هواپیمایی به مقصد آلمان را داشته، از سوی مأموران امنیتی دستگیر شده است. وی قصد داشته از طریق آلمان به ترکیه سفر کند و سپس از طریق مرز مشترک میان ترکیه و سوریه وارد سوریه شود.

منطقه مرزی میان سوریه و ترکیه یکی از گذرگاه‌های اصلی ورود و خروج نیروهای داعش و از پناه‌گاه‌های مهم این گروه تروریستی به شمار می‌رود.

به گزارش این شبکه، زن جوان تصمیم داشته پس از رسیدن به مقصد، همراه با نامزد تونسی‌اش در یکی از پناه‌گاه‌های مرزی زندگی کند و مراقبت پزشکی از زخمیان را بر عهده گیرد.

به گزارش رویترز چنانچه اتهامات شانون مورین کانلی در دادگاه ثابت شود، وی به حداکثر ۵ سال حبس یا پرداخت جریمه‌ای به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار و یا هر دوی این مجازات‌ها محکوم خواهد شد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو