کد خبر: 2787

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۰۶ - ۱۳:۰۳

جایگاه ایران در رده بندی گذرنامه های جهان !

به گزارش شرق پرس, عصر ایران به نقل از سایت خبری استار تایمز سنگاپور نوشت: در این فهرست گذرنامه کشورهای مختلف براساس امکان ...
جدول رده بندی گذرنامه های دنیا ایران

 

گذرنامه ایرانی رتبه ۸۶ از ۹۳ را در رده بندی بهترین گذرنامه ها در کنار کشورهای آنگولا، جیبوتی و میانمار ! جهان کسب کرد.

به گزارش شرق پرس, عصر ایران به نقل از سایت خبری استار تایمز سنگاپور نوشت: در این فهرست گذرنامه کشورهای مختلف براساس امکان ورود به کشورهای دیگر بدون دریافت ویزا (روادید) دست بندی و رتبه بندی شده اند.

در این بررسی، تمامی کشورها در ۹۳ رتبه، جای گرفته اند. رتبه نخست (بهترین گذرنامه) به طور مشترک به سه کشور ” فنلاند، سوئد و انگلیس” اختصاص یافت زیرا دارندگان گذرنامه یکی از این کشورها می توانند بدون کسب ویزا، وارد ۱۷۳ کشور جهان شوند. این رقم بالاترین تعداد در جهان است.

در رتبه ۲ بهترین گذرنامه های جهان هم چهار کشور دانمارک، آلمان، لوکزامبورگ و آمریکا قرار دارند که دارندگان گذرنامه آنها می توانند بدون ویزا وارد ۱۷۲ کشور شوند.

سه کشور آنگولا، جیبوتی و میانمار در این دست بندی (رتبه ۸۶) در کنار ایران قرار گرفته اند و دارندگان گذرنامه این چهار کشور می توانند بدون دریافت ویزا وارد ۴۰ کشور شوند.

بدترین رتبه (جایگاه ۹۳) نیز برای افغانستان اختصاص داده شده و دارندگان این گذرنامه می توانند بدون ویزا به کمترین تعداد از کشورهای جهان یعنی ۲۸ کشور وارد شوند.

در جایگاه ۹۲ هم گذرنامه عراق قرار دارد که دارنده آن می تواند بدون دریافت ویزا تنها وارد ۳۱ کشور شود.

کل گذرنامه های مورد بررسی در ۹۳ رتبه و جایگاه منتشر شده است. در میان کشورهای عربی، گذرنامه کویت بهترین شناخته شده است.

فهرست کامل رتبه بندی بهترین و بدترین گذرنامه های کشور به شرح زیر است:

جدول رده بندی گذرنامه های دنیا ایران

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو