کد خبر: 14821

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۰۷ - ۱۴:۱۱

سنت حسنه پیاده روی تا حرم امام رضا(ع)

جامانده ام از اربعین/ پیاده تا حرمت عاشقانه می آیم آقای مهربانی ها… باد و باران و برف که خوبست…آتش هم ببارد می آیم.. .

یادداشت ویِژه تیتر 3: از عبدالعظیم حسنی نقل شد که گفت شنیدم از امام جواد(ع) که حضرت فرمودند : زیارت نمی کند پدر مرا احدی از ...

یادداشت ویِژه تیتر ۳: از عبدالعظیم حسنی نقل شد که گفت شنیدم از امام جواد(ع) که حضرت فرمودند : زیارت نمی کند پدر مرا احدی از مردم که به توسط باران یا سرما یا گرما در این راه اذیت شده است مگر اینکه خداوند متعال بدن او را بر آتش جهنم حرام می کند.
همین که غروب اربعین می شود دلها حال و هوای غریبی می گیرند و سرگشته می شوند.. بین بین الحرمین و مدینه و بقیع و مشهد الرضا گم می شوند..

در این میان دلهای ایرانیان حال و هوای عجیب تری دارد.. هنوز عرق پیاده روی اربعین بر پیشانی نشسته و دل گره زده به شش گوشه قبرِ آبروی شهیدان عالم زدهِ از بین الحرمین رو به سوی مشهد الرضا سلام می دهند… چشم ها همانگونه تر و نمناک ، دلها همانگونه ملکوتی و سپید ..

اما حکایت امسال فرق می کند.. امسال ایرانی ها دلشان تنگ تر است.. دلشان یک سالیست در منا و مشعر و بقیع جامانده است و پاهایشان بین کربلا و مشهد الرضا به دنبال راه قراری برای بیقراریهای شبانه لبیک اللهم لبیک لا شریک لک لبیک می گردد…

عزم کربلا که کرده بودند گرد و غبار بود و خشم دشمنی قسم خورده .. اما رفتند .. بی اضطراب .. بی دغدغه.. با اراده و انگیزه ای زینبی.. حال که روز شمار شهادت شاه خراسان به وقت قرار نزدیک است بارش دانه های سپید الهی هم همه مسیرهای عشاقان هشتمین نازدانه طیب و طاهر نبوی را سفیدپوش کرد، اما پاها می روند بی توجه به سوز و سرما.. بی توجه به شلاق زود رس سرمای زمستانی.. خب دل است دیگر. عاشق می شود و در پی دلدار بی مهابا می رود.. آتش هم ببارد می رود اینکه برف است و سرآمد نعمت الهی.. اینها عاشقانی هستند از نسل ابراهیم .. که با ایمان به گلستان خدا دل به آتش هم می زنند.. مگر شهدای مدافع حرم را نمی شناسید؟! زاده همین پدران و مادرانند..

دل غم بقیع و منا و مسجدالنبی دارد.. اما حسین است دیگر .. همین که دل گره زده باشی به ضریحش به تو جان می دهد و صبوری .. چه برسد به اینکه بداند رهسپار زیارت دردانه اش علی بن موسی الرضا(ع) هستی..

چه جا مانده باشند از اربعین چه نه، ذکر برلب ، غم شهادت آقا بردوش و تاج بندگی بر سر می روند تا دلهاشان را این بار به ضریح گنبدی گره بزنند که کبوترانش هم دل جداشدن از این همه مهربانی ندارند…

جامانده ام از اربعین/ پیاده تا حرمت عاشقانه می آیم آقای مهربانی ها… باد و باران و برف که خوبست .آتش هم ببارد می آیم.. .

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1932

کل نظرات :1

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو