کد خبر: 12704

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۱۸ - ۸:۰۳

معاون استاندار مازندران:

جاذبه‌های گردشگرپذیر مازندران شناسایی شود

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به لزوم توجه به مدیریت خردمندانه در شهرسازی، گفت: جاذبه‌های گردشگرپذیر در استان شناسایی شود.

علی نبیان

به گزارش تیتر ۳ » علی نبیان دوشنبه‌شب به مناسبت روز جهانی شهرساز در نخستین همایش شهرسازی شهرداری‌های مازندران با عنوان نقش مؤلفه‌های اقتصادی و اجتماعی در تحقق اهداف شهرسازی استان به میزبانی این شهرستان، اظهار کرد: مازندران از استان‌های شاخص کشور بوده که باید در زمینه شهرسازی نیز رتبه برتر را به خود اختصاص دهد.

وی افزود: باید بتوانیم در کنار زیبایی طبیعی و خدادادی مازندران، از لحاظ زیبایی شهری گوی سبقت را نسبت به گذشته بیشتر از آن خود کنیم.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اینکه اتفاقات شهرسازی در ایران و کشورهای دیگر می‌تواند در زمینه شهرسازی کارآمد باشد، تصریح کرد: مناطق بسیار زیبایی در مازندران وجود دارد که می‌توان با همت بالا استان و شهر خود را بهتر از گذشته زیبا کرد.

*همه محل‌های زیبای مازندران مقصد گردشگران باشد

این مسؤول با بیان اینکه مازندران مقصد سفر بسیاری از مسافران در طول سال است، ادامه داد: باید مقاصد مسافران زیباتر از گذشته باشد و با توجه به اینکه حدود ۲۰ میلیون نفر مسافر به مازندران عزیمت دارند دیگر گردشگری به شمال کشور مختص به تابستان و ایام تعطیل نوروز نیست.

نبیان با تأکید بر اینکه همه محل‌های زیبای مازندران مقصد گردشگران باشد، افزود: شهرسازی امروزه باید با مدیریت خردمندانه شکل گیرد و غیر این مدیریت نمی‌توان به جایی رسید.

وی با اشاره به اهمیت بسزای دو مؤلفه اجتماعی و اقتصادی در شهرسازی، بیان کرد: این دو مؤلفه در کنار هم می‌تواند با ایجاد مناظر چشم‌انداز توسعه مناطق را ایجاد کند.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اعلام اینکه ۵۸ شهرداری در مازندران فعالیت دارند، اظهار کرد: باید شهرداری‌ها جاری و توانمند باشند.

*ورود ۲۰ میلیون مسافر به مازندران

این مسؤول با اشاره به اینکه حریم شهری نیاز به اندازه دارد، ادامه داد: بین سه تا پنج برابر محدوده قانونی شهری حریم ساخته می‌شود و باید مجموعه‌ای از عوامل برای آن لحاظ شود.

نبیان با اعلام نقش مدیریت شهرسازی در حریم شهری، افزود: استانداری مازندران مجموعه‌ای از شهرها را کم نمی‌کند بلکه بحث تقسیمات کشوری باید در نظر گرفته شود.

وی با اعلام ایجاد بخش‌های دشت‌سر، امامزاده عبدالله و دابودشت در آمل، گفت: باید با تلاش شهرداران، اعضای شورای اسلامی شهرها و مدیران شهری به همراه مدیریت شهری و نظارت مناسب دست به توسعه مازندران بزنیم.

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو