کد خبر: 8918

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۰۵ - ۱۰:۵۱

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد:

جاده‌های مازندران از پر تلفات‌ترین جاده‌های کشور است

تیتر3: جانشین رئیس پلیس راهور ناجا در جمع خبرنگاران در آمل، گفت: جاده‌های مازندران یکی از پر تلفات‌ترین جاده‌های کشور محسوب می‌شوند البته این جاده‌ها ...

تیتر۳: جانشین رئیس پلیس راهور ناجا در جمع خبرنگاران در آمل، گفت: جاده‌های مازندران یکی از پر تلفات‌ترین جاده‌های کشور محسوب می‌شوند البته این جاده‌ها در تصادفات برون‌شهری نیز از پر تلفات‌ترین جاده‌ها در شهریور امسال بودند.

سردار موسی‌ امیری با بیان اینکه مازندران از محورهای مواصلاتی مهمی برای اتصال به پایتخت کشور برخوردار است که سالانه مسافران زیادی از آن تردد دارند افزود: بعد از مازندران استان‌های گلستان، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد دارای بیشترین تصادفات برون‌شهری بودند.

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا  یادآور شد: استان‌های فارس، قزوین و هرمزگان بیشترین سوانح و تلفات را در تصادفات و حوادث درون‌شهری داشتند.

وی،با اشاره به لزوم توجه به مدیریت سوانح رانندگی از سوی مسؤولان،گفت: افزایش تصادفات و کشته‌های حوادث برون شهری، جاده‌ای و درون‌شهری آمار قابل تأملی را در بر دارد.

امیری با اعلام اینکه مردم باید در رانندگی توجه بیشتری داشته باشند و بروز حوادث را جدی بگیرند، ادامه داد: بیش از ۱۵ هزار و ۲۵۰ فقره تصادف درون‌شهری و برون‌شهری شهریور امسال ثبت شد که ۱۸ هزار و ۶۰۰ نفر زخمی شدند همچنین براساس آمار شهریور ماه از پر تلفات‌ترین ماه‌های سال لحاظ می‌شود.

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا با اعلام اینکه در مسافرت‌های شهریور امسال ۸۱۰ نفر جان خود را از دست دادند، متذکر شد: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۳٫۶ درصدی روبه‌رو بوده است.

این مسؤول یادآور شد: واژگونی خودروها ۳۶ درصد از حوادث رانندگی کشور را از آن خود کرده است همچنین ۱۹ درصد حوادث بر اثر سرعت غیرمجاز و ۱۶ درصد آن بر اثر انحراف به چپ منجر به تصادف شده است.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو