کد خبر: 9075

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۰۷ - ۸:۴۶

تیم ملی فوتسال ۳ – ۴ روسیه؛ شگفتی تکمیل نشد !

تیتر 3 » تیم ملی فوتسال ایران تنها با یک اختلاف گل نتیجه را به روس‌ها واگذار کردند تا صعودشان به فینال جام جهانی و تکمیل شگفتی نیمه تمام بماند.

به گزارش تیتر ۳ »  شاگردان محمد ناظم‌الشریعه پس از عملکرد دور از انتظار در مرحله گروهی با قرار گرفتن در رده سوم و صعود به جمع ۱۶ تیم، در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف برزیل رفتند و با نمایش چشم‌نواز و بدون نقص توانستند قهرمان پنج دوره جام جهانی را در ضربات پنالتی حذف کنند و در یک چهارم نهایی هم پاراگوئه را از پیش رو بردارند تا حریف روسیه در نیمه نهایی شوند.
ملی پوشان فوتسال ایران در بازی برابر روسیه که از ساعت ۳:۳۰ بامداد روز چهارشنبه آغاز شد دو مرتبه از حریف عقب افتادند اما هر بار آن را جبران کردند ولی پس از گل سوم و لحظه استفاده کردن از سیستم پاور پلی(پنج نفره) چهارمین گل را در یک دقیقه مانده به پایان مسابقه خوردند تا کارشان سخت‌تر شود؛ با این حال آنها دوباره اختلاف را در لحظات پایانی به حداقل رساندند اما نتوانستند مثل مسابقه برابر برزیل و پاراگوئه از شکست پیروزی بسازند و شگفتی‌سازی را تکمیل کنند.
تیم ملی روسیه در فینال به مصاف برنده دیدار آرژانتن و پرتغال خواهد رفت و ایران هم منتظر بازنده این بازی است تا در بازی رده‌بندی مقابل آن قرار گیرد.

 
مرحله نیمه نهایی جام جهانی فوتسال – کلمبیا
سالن محل بازی: ایوان- شهر مدلین / ساعت آغاز: ۳:۳۰ بامداد به وقت ایران
داوران: نورالدین بوکوئف(قزاقستان)، مارک بیرکت(انگلستان)، کریستوفر سینکلر(مالزی) و کارلوس آلبرتو بارتز گونزالز(گواتمالا)

 

 

 
بازیکنان ایران

 
سپهر محمدی(GK)، علیرضا صمیمی(GK)، احمد اسماعیل‌پور، محمد کشاورز، حمید احمدی، محمدرضا سنگ‌سفیدی، علی‌اصغر حسن‌زاده، افشین کاظمی، محمد طاهری، مهران عالیقدر، حسین طیبی و مهدی جاوید
سرمربی: محمد ناظم الشریعه

 
بازیکنان روسیه

 
گئورگی زامتارادزه(GK)، ولادیسلاو نایلیویچ شایاخمتوف، سرگئی ویکولوف(GK)، دیمیتری لیسکوف، ایوان چیشکالا، ایوان میلووانوف، ادر لیما، سرگئی آبراموف، ادلسون رابسون داس‌سانتوس(روبینهو)، آرتم نیازووف، گوستاوو لوبو پاراددا(GK)، سرگئی آبراموویچ و دنیل داوویدوف
سرمربی: سرگئی اسکوروویچ

 

 

اخطار

 
ایوان میلووانوف(۱۷) و ایوان چیشکالا(۳۳) از روسیه
حسین طیبی(۳۸) از ایران

 

 

ترکیب اولیه ایران

 
علیرضا صمیمی، حمید احمدی، علی‌اصغر حسن‌زاده، مهدی جاوید و احمد اسماعیل‌پور

 
ترکیب اولیه روسیه

 
گوستاوو لوبو پاراددا، ایوان چیشکالا، ادر لیما، روبینهو و دنیل داوویدوف

 

 

 

شرح گل‌ها

 

 

 

(۱ – ۰ روسیه، دقیقه ۱۴): حرکت زیبای لیزکوف و دریبل طاهری از پیشرو با شوتی محکم و پرقدرت از میانه زمین به کنج دروازه ایران رفت.

 

(۱ – ۱ ایران، دقیقه ۱۳): ضربه‌ی کات دار و زیبای احمد اسماعیل پور از روی یک ضربه‌ی آزاد به طاق دروازه‌ی روسیه رفت و جوابی تماشایی بود بر گل زیبای روسیه

 

(۱ – ۲ روسیه، دقیقه ۲۳): کرنر روسیه از جناح راست دروازه ایران به سمت چپ و ضربه‌ی والی و سر ضرب بازیکن روسیه توپ را به گل دوم روسیه تبدیل کرد.

 

(۲ – ۲ ایران، دقیقه ۳۰): پاس در عرض جاوید به حسن زاده رسید که حسن زاده پس از دریبل زیبای بازیکن روبرو با گلر تک به تک شد و با ضربه ای دقیق توپ را به درون دروازه فرستاد.

 

(۲ – ۳ روسیه، دقیقه ۳۰): بلافاصله پس از گل ایران باریکنان روسیه با یک حرکت ترکیبی دفاع ایران را به هم ریختند و با یک پاس در عرض هم تیمی خود را مقابل دروازه خالی قرار دادند که توانستند گل سوم را به ثمر برسانند.

 

(۲ – ۴ روسیه، دقیقه ۳۹): در شرایطی که ایران یک پارپارچه حمله بود و از سیستم پاورپلی استفاده میکرد توپگیری بازیکن روسیه و ضربه از نزدیکی محوطه جریمی‌خودی دروازه‌ی بدون دروازه بان ایران را برای چهارمین بار گشود.

 

(۳ – ۴ روسیه، دقیقه ۴۰): ضربه حسن زاده به مدافع روسیه برخورد کرد و در ریباند جاوید با چرخش و ضربه‌ای دقیق گل سوم را برای ایران به ثمر رساند.

 

 

 

در حاشیه

 

 
* تیم ملی فوتسال ایران پس از انجام دو مسابقه در سالن ۷ هزار نفری بیسنتناریو مقابل برزیل و پاراگوئه، در این دیدار دوباره در سالن ۶ هزار نفر ایوانی بازی می‌کند که تمام بازی‌های مرحله گروهی را در آن انجام داده بود.
* قدرت بهادری به دلیل مصدومیت قادر به همراهی ملی پوشان ایران در این بازی نیست.
* فرهاد توکلی بازیکنی که به غیر از بازی برزیل در تمام دیدارهای ایران جزء نفرات اصلی وارد زمین می‌شد این مسابقه را به دلیل دو اخطاره بودن از دست داده است.
* رومولو بازیکن موثر روسیه که در پنج بازی اخیر سه گل زد و سه پاس گل داده بود به علت اخراج در دیدار گذشته تیمش برابر اسپانیا از این بازی مسابقه محروم است.
* محمد کشاورز پس از برخورد شدید با بازیکن حریف در دقیقه ۹ به بیرون انتقال داده شد.

 

 

* ۲ دقیقه مانده به پایان نیمه اول بازی ایران درخواست تایم اوت کرد.
* با خروج کشاورز به دلیل مصدومیت، تیم ایران از مجموع ۱۴ بازیکن تنها ۱۱ بازیکن(به همراه دو دروازه‌بان) را در اختیار دارد؛ بهادری به دلیل مصدومیت و توکلی به خاطر محرومیت در این بازی حضور نداشتند.
* عکس العمل شجاعانه‌ی صمیمی و برخورد توپ با شکم او در مقابل ضربه‌ی سنگین بازیکن روسیه موجب شد لحظاتی از بازی به دلیل مصدومیت دروزاه‌بان ایران متوقف شود.
* در لحظات پایانی نیمه دوم فشار ایران روی دروازه‌ی روسیه و پاس در عرض حسن‌زاده به اسماعیل پور رسید تا او با شوت سنگین تیرک دروازه حریف را به لرزه در بیاورد.
* چهار دقیقه به پایان بازی ایران از سیستم پاور پلی استفاده کرد.
* دو دقیقه به پایان بازی تیم روسیه با خطایی که روی حسن‌زاده مرتکب شد پنجمین خطای فنی را انجام داد.

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو