کد خبر: 2769

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۰۶ - ۳:۴۸

تیتو ، مربی بارسلونا درگذشت

شرق پرس:  دقایقی پیش توئیتر رسمی باشگاه بارسلونا خبر درگذشت سرمربی سابق خود را چنین مخابره کرد: «باشگاه بارسلونا در ناراحتی و غم ...

 

سرانجام پس از یک دوره سخت و طاقت فرسای مبارزه با سرطان، تیتو ویلانوا، سرمربی سابق بارسلونا دقایقی پیش درگذشت. شب گذشته حال ویلانوا رو به وخامت گذاشت و قراربود تحت یک عمل اورژانسی قرار بگیرد که متاسفانه عمل موفقیت‌آمیز نبود و سرمربی سابق بارسلونا در ۴۵ سالگی درگذشت.

شرق پرس:  دقایقی پیش توئیتر رسمی باشگاه بارسلونا خبر درگذشت سرمربی سابق خود را چنین مخابره کرد: «باشگاه بارسلونا در ناراحتی و غم بزرگی قرار دارد. تیتو ویلانوا در سن ۴۵ سالگی درگذشت. امیدواریم روحش در آرامش قرار گیرد.» و لحظاتی بعد از این توئیت بود که خبر درگذشت مربی دوست‌داشتنی بارسلونا صفحه نخست همه خبرگزاری‌های دنیا را درنوردید.

تیتو ویلانوا در در حالی سرمربیگری بارسلونا را در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳ بر عهده گرفت که پیش از این سابقه مربیگری در کنار پپ گوآردیولا را در دوران طلایی این تیم را بر عهده داشت و به همراه پپ سه قهرمانی لالیگا و دو قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد و نقش‌اش در موفقیت‌های این تیم چنان بود که وقت گوآردیولا تصمیم به ترک نیو‌کمپ گرفت او را به‌عنوان جانشین برحق خود به روسای باشگاه پیشنهاد داد. اما توده‌های بدخیم سرطانی به او این فرصت را نداد تا سرمربیگری‌اش در بارسلونا بیش از یک فصل ادامه یابد و او در ۱۹ جولای ۲۰۱۳ بارسلونا را ترک کرد تا درمان خود را پی‌بگیرد.

بارسلونای تیتو ویلانوا یکی از دوست‌داشتنی‌ترین باسلوناها تاریخ بود که درخشش‌اش کم از بازی‌های درخشان بارسلونای گوآردیولا نداشت. آن‌ها در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳ با ثبت ۱۸ پیروزی در ۱۹ بازی ابتدایی فصل بهترین شروع فصل تاریخ این باشگاه را رقم زدند. اما بازی های زیبای بارسلونا با تیتو چندان دوام نیاورد و او به‌خاطر بیماری‌اش مجبور به ترک بارسلونا شد.

نخستین‌باری که او برای درمانش نیمکت بارسا را ترک کرد جوردی رورآ، کمک او روی نیمکت جای او را گرفت اما همین حضور کوتاه مدت و اسفبار رورآ روی نیمکت بارسلونا موجب شد تا همه بفهمند که یک تیم بزرگ احتیاج به مربی بزرگ و کاریزماتیکی چون تیتو دارد.
با این حال بازگشت او به نیمکت بارسلونا هم دیری نپایید و سرانجام در جولای ۲۰۱۳ او با توافق مدیران بارسلونا تیم را ترک کرد تا درمانش را با جدیت بیشتری دنبال کند و جایش را به خرارد ماتینویی داد که نتوانست هیچ موفقیتی را با این تیم تجربه کند و تنها جامی که در بارسلون دریافت کرد، سوپر کاپ اسپانیا، را هم مدیون تلاش‌های تیتو بود.

اما در روزهایی که بارسلونا حال روز خوبی نداشت و اندکی بعد از شکست آن‌ها در فینال جام حذفی برابر رقیب بزرگشان پزشکان از وخامت حال ویلانوا به دلیل ترشح اسید معده خبر دادند. سرمربی سابق بارسا پس از اینکه شرایطش رو به وخامت گذاشت تحت عمل جراحی قرار گرفت که این عمل جراحی موفقیت آمیز نبود.

جوسپ ماریا بارتومئو رئیس باشگاه بارسلونا پس از این ضایعه در صفحه توئیترش نوشت:«تیتو ویلانوا شخص بی نظیری بود و هرگز توسط مجموعه ی باشگاه بارسلونا فراموش نمی شود. برای همه ی چیز هایی که به ما آموخت از او تشکر می کنیم. روحش آمرزیده باد.»/تابناک

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو