کد خبر: 4912

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۰۸ - ۵:۰۶

تکنولوژی ویدئو چک به فوتبال می آید

  شرق پرس: رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال امروز درباره مسائل مختلفی به صحبت پرداخت. او درباره محرومیت لوئیس سوآرس گفت: کمیته انضباطی فیفا ...

 

کارلوس کی‌روش پس از بازی ایران و آرژانتین اعلام کرد در فوتبال نیز باید از فناوری استفاده شود که داوران بتوانند فیلم صحنه‌های مشکوک بازی را دوباره ببینند تا تصمیم دقیق‌تری بگیرند.

 

 

شرق پرس: رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال امروز درباره مسائل مختلفی به صحبت پرداخت. او درباره محرومیت لوئیس سوآرس گفت: کمیته انضباطی فیفا مستقل از هر نهاد دیگری درباره سوآرس تصمیم گرفته است. آنها سابقه این ورزشکار را مورد بررسی قرار داده و او را با محرومیت چهار ماهه مواجه کردند. فیفا شدیدا روی اجرای بازی جوانمردانه در داخل و خارج از زمین تاکید دارد و هر بازیکنی که این اصل را رعایت نکند با محرومیت مواجه می‌شود.

بلاتر درباره استفاده از تکنولوژی‌های مختلف در فوتبال گفت: فیفا از تکنولوژی خط دروازه راضی است و تصمیم داریم به مرور از این تکنولوژی در تمام بازی‌های ملی و باشگاهی استفاده کنیم. در جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ فرانسه نیز پلاتینی قرار است از این سیستم استفاده کند. استفاده از تکنولوژی خط دروازه در برزیل بسیار موفقیت‌آمیز بود و باید ادامه پیدا کند.

بلاتر همچنین از استفاده از اسپری‌های محو شونده در فوتبال ابراز رضایت کرد. بالاترین مقام فوتبالی جهان در ادامه از استفاده از یک سیستم دیگر در فوتبال برای آینده نزدیک خبر داد و گفت: قرار است در فناوری دیگری که در فوتبال استفاده خواهد شد، به مربیان دو تیم دو بار فرصت چک کردن تصاویر بازی در هر نیمه داده می‌شود. در واقع اگر مربی به تصمیم داور در یک صحنه اعتراض داشته باشد، می‌تواند درخواست چک کردن تصویر این صحنه را بدهد تا داور بار دیگر این صحنه را ببیند اما مربی نمی‌تواند در جریان بازی این درخواست را به داور بدهد. او باید منتظر باشد تا بازی به دلیل خطا یا بیرون رفتن توپ متوقف شود و سپس درخواستش را ارائه دهد.

کارلوس کی‌روش پس از بازی ایران و آرژانتین اعلام کرد در فوتبال نیز باید از فناوری استفاده شود که داوران بتوانند فیلم صحنه‌های مشکوک بازی را دوباره ببینند تا تصمیم دقیق‌تری بگیرند./ایسنا

 

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو