کد خبر: 985

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۰۴ - ۶:۳۰

توزیع ۱۴۰ تن میوه شب عید در نکا

  به گزارش شرق پرس، مجید مخلص عصر شنبه در نشست مسئولان شهرستان درباره تنظیم بازار با بیان اینکه سبد کالای حمایتی دولت ...

 

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت نکا با اشاره به فروکش کردن تب سبد کالای حمایتی دولت در بین مردم از توزیع ۷۰ درصدی سبد کالای حمایتی دولت به واجدان شرایط شهرستان خبر داد.

 

به گزارش شرق پرس، مجید مخلص عصر شنبه در نشست مسئولان شهرستان درباره تنظیم بازار با بیان اینکه سبد کالای حمایتی دولت در پانزده فروشگاه شهرستان در حال توزیع است اظهار داشت : این فروشگاه ها شامل شرکت تعاونی کارخانه سیمان ، شرکت تعاونی نیروگاه و فروشگاه فرهنگیان با ۱۳ زیر مجموعه و همچنین یک مرکز توزیع سیار در روستاها می باشد.

وی با اشاره به اینکه ۱۸ هزار و۸۰ سرپرست خانوار در نکا مشمول دریافت سبد کالای حمایتی دولت بوده اند بیان کرد : تاکنون بیش از ۱۱هزار سرپرست خانوار در این شهرستان سبد کالایی خود را دریافت نموده اند و۳۰ درصد سرپرست خانوار باقی مانده در سطح شهرستان می توانند تا پایان سال سبد کالای خود را دریافت کنند.

این مسئول بیان کرد:کالاهایی که به عنوان سبد کالای حمایتی دولت به مردم اهدا شده شامل یک کیسه برنج ۱۰کیلو گرمی ، دو بطری روغن مایع ۸۱۰ گرمی ، دو بسته پنیر بسته بندی شده ۴۰۰ گرمی ، دو بسته تخم مرغ ۱۲ عددی و دو عدد مرغ بسته بندی شده معادل چهار کیلو گرم هستند.

توزیع سیارسبد کالایی در روستاهای نکا

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت نکا با اشاره به توزیع سیار سبد کالای حمایتی دولتی در روستاها افزود : جهت رفاه حال روستائیان مناطق محروم که توان رفت وآمد به شهرستان را نداشته توزیع سیار سبد کالای دولت تدارک دیده شد تا خانوارهای محروم و کم برخوردار روستاها از این مزایا برخوردار شوند.

مخلص با بیان اینکه در روزهای نخست توزیع سبد کالا در شهرستان با ازدحام بیش از حد مردم مواجه بودیم تصریح کرد: با افزایش تعداد فروشگاه های توزیع سبد کالا و همچنین با وجود اعلام دولت برای مهلت توزیع سبد کالا تا پایان سال از تنش های مردم در خصوص سبد اهدایی دولت کاسته شد.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای توزیع این سبدکالایی بازرسان ما به شدت به صورت محسوس و نامحسوس بر نحوه پخش این اقلام نظارت کامل داشتند اذعان داشت:خوشبختانه در فروشگاه های توزیع سبد کالایی تخلفات کم فروشی واقتصادی نداشتیم چرا که بازرسان و ناظران از ابتدای ساعات توزیع سبد کالا تاکنون حضور بی وقفه داشتند.

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت نکا با بیان اینکه در مرحله دوم توزیع سبد کالای اهدایی دولت بر تعداد فروشگاه های توزیع و سرپرستان خانوار افزوده می شود متذکر شد:شهروندان جهت دریافت سبد اهدایی دولت صبور باشند چرا که این طرح تا پایان سال ادامه دارد.

فروش های فوق العاده جایگزین نمایشگاه بهاره در نکا شد

مخلص با اشاره به اینکه امسال نمایشگاه بهاره درنکا دایر نخواهد شد ابراز داشت : به دلیل عدم استقبال شهروندان از نمایشگاه بهاره و کمبود غرفه ها نمایشگاه بهاره در شهرستان دایر نمی شود و درهمین راستا جهت رفاه حال شهروندان با هماهنگی اتحادیه ها فروش فوق العاده وحراج جایگزین نمایشگاه بهاره شد.

وی همچنین با اشاره به تشدید نظارت به تنظیم قیمت ها در بازارها گفت : بازرسان اداره صنعت،معدن و تجارت به همراه بازرسان مجمع امور صنفی از هم اکنون به صورت شبانه روزی از فروشگاه توزیع سبد کالا و سایر مراکز عرضه کالا در سطح بازار نظارت داشته تا اگر با تخلفی در خصوص گرانفروشی و کم فروشی مواجه شوند با مرتکبین برخورد ویژه کنند .

مخلص ادامه داد : طرح تشدید بازرسی در بازار از هم اکنون تا ۱۵ فروردین۹۳ ادامه خواهد داشت.

مشکل خاصی جهت توزیع  میوه شب عید در نکا  نداریم

مخلص از توزیع ۱۴۰ تن سیب و پرتقال ویژه شب عید در نکا خبر داد و افزود : خوشبختانه با هماهنگی و برنامه ریزی های انجام شده برای تامین میوه و کالاهای اساسی شب عید مشکل خاصی وجود ندارد.

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت نکا ادامه داد : سهم شهرستان نکا با توجه به آنچه سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان مازندران به ما اختصاص داده است ۶۰ تن پرتقال و۸۰ تن سیب است که هم اکنون در سردخانه نگهداری و درصورت اعلام سازمان با هماهنگی شورای کنترل شهرستان توزیع می شود.

مخلص با اشاره به صف های طولانی مردم در محل های توزیع میوه شب عید خاطرنشان کرد : این ازدحام زیاد به دلیل تقاضای زیاد مردم شهرستان ایجاد می شود و برای برطرف نمودن این مشکلات ۳ نقطه توزیع میوه شب عید در شهرستان در نظر گرفته شد.

مهر

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو