کد خبر: 5660

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۱۴ - ۱۴:۵۹

توانمندی ایرانیان مقیم خارج ‌را مدنظر داریم

تیتر 3: قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل گفت: سعی کردیم تا با رایزنی‌های مطلوب مسیرهایی در حوزه کشورهای استراتژیک با برخی از کشورهای راهبردی ...

تیتر ۳: قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل گفت: سعی کردیم تا با رایزنی‌های مطلوب مسیرهایی در حوزه کشورهای استراتژیک با برخی از کشورهای راهبردی همانند آلمان، چین و روسیه داشته باشیم و ارتباطات معقول‌تری را ایجاد کنیم.قائم مقام وزیر علوم

حسین سالار‌آملی، در مورد چگونگی ظرفیت مراکز علمی و دانشگاهی این شهرستان برای ایجاد ارتباطات بین‌المللی با کشورهای خارجی، اظهار کرد: آمل از شهرهایی است که توانمندی و ویژگی منحصر به فرد دارد و ظرفیت بی‌شمار آن می‌تواند امکانات فیزیکی مناسبی برای ارتباطات بین‌المللی ایجاد کند.

وی افزود: این شهرستان در راستای دسترسی آسان جاده‌ای نزدیک‌ترین مسیر راه به پایتخت کشور را دارد و علاوه بر آن منابع انسانی توانمند و ظرفیت بالای این شهرستان قابل توجه است.

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با اعلام اینکه وجود نیروهای انسانی با دانش بالا هم از دیگر ویژگی‌ها برای بین‌المللی شدن فعالیت‌هاست، تصریح کرد: این شهرستان ظرفیت آن را دارد تا از لحاظ علمی و فناوری در سطح بالای دنیا فعالیت داشته باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: سعی کردیم تا با رایزنی‌های مطلوب مسیرهایی در حوزه کشورهای استراتژیک با برخی از کشورهای راهبردی همانند آلمان، چین و روسیه داشته باشیم و ارتباطات معقول‌تری را ایجاد کرده و توسعه دهیم.

سالارآملی ادامه داد: البته باید در نظر داشته باشیم تا در تمام فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه‌ها استفاده از توانمندی ایرانیان مقیم خارج کشور را در اولویت قرار دهیم زیرا این دانشمندان داخلی در خارج از کشور افرادی هستند که از ظرفیت‌های علمی در سطح بالای دنیا محسوب می‌شوند و از نظر علاقه به ایران اسلامی و تلاش برای ارتقای سطح علمی کشور، انسان‌هایی علاقه‌مند هستند و باید در سطح بالا از آنها بهره‌مند شویم.

وی در مورد بازدید از مرکز انستیتو پاستور ایران پژوهشکده شمال کشور و مشاهد فعالیت متخصصان در بخش‌های مختلف این مرکز، گفت: در زمینه فعالیت‌های بین‌المللی این مرکز می‌توان با کشورهای استراتژیک همانند آلمان، چین و روسیه وارد مذاکره و تفاهم شد هرچند مسئولان مرکز باید با جلسات مشترک با طرف‌های خارجی دست به تفاهم و تبادل دانش بزنند و اهداف خود را پیش ببرند زیرا باید در زمینه ارتباطات بین‌المللی تلاش‌هایی داشت.

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو