کد خبر: 922

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۰۱ - ۵:۰۷

توافق ایران و ۱+۵ درباره چهارچوب مذاکرات

شرق پرس: سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران پس از پایان آخرین دیدار محمد جواد ظریف ...

 

 

 

 

سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که پس از دو روز مذاکرات فشرده ، ایران و ۱+۵ درباره برنامه کاری و چارچوب مذاکرات جامع برای گام نهایی توافق کردند.
شرق پرس: سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران پس از پایان آخرین دیدار محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا چهارشنبه شب به وقت محلی با بیان اینکه طرفین درباره چارچوب و برنامه کاری مذاکرات جامع توافق کردند، تصریح کرد: مذاکرات در فضای مثبتی صورت گرفت اما هنوز نمی توان به پیشرفت مذاکرات آتی خوش بین بود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره زمان و مکان دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵ گفت: دور بعدی مذاکرات میان ایران و ۱+۵ آخر اسفند ماه در وین اتریش برگزار می شود.

معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه تصریح کرد: اشتون و ظریف روز پنج شنبه در کنفرانس خبری مشترک شرکت و نتایج را اعلام خواهند کرد.

نشست ایران و ۱+۵ ساعت ۹ صبح به وقت محلی در مقر سازمان ملل آغاز و ساعت ۱۰ کنفرانس خبری ظریف و اشتون برگزار می شود.

موشک های بالستیک شامل موضوعات مورد مذاکره با ۱+۵ نیست

یک دیپلمات نزدیک به هیات مذاکره کننده هسته ای ایران نیز درباره ادعای رسانه ها و برخی مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه موضوع موشک های بالستیک در مذاکرات مطرح و از موضوعات مورد مناقشه بوده است، گفت: ما از ابتدا اعلام کردیم آن چه مورد بحث است در چارچوب توافق ژنو است و مسایل دفاعی ایران شامل این موضوعات نمی شود.

وی درباره چارچوب به دست آمده در این مذاکرات برای ادامه گفت وگوها تصریح کرد: در این مذاکرات مسایل و موضوعات مورد نظر و مطرح در گام نهایی مرور شد و درباره ایده ها و پیشنهادات بحث شد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا چهارشنبه شب به وقت محلی پس از دو روز مذاکرات فشرده برای نهایی کردن چارچوب مذاکرات جامع با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند و سرانجام دستور کار مذاکرات آتی یا همان برنامه کاری را تعیین کردند.

پیش از این، یک مقام ارشد مذاکره کننده هسته ای ایران با بیان اینکه مذاکرات میان ایران و ۱+۵ «پیشرفت خوبی» دارد، اعلام کرده بود که ظریف و اشتون امشب چارچوب مذاکرات جامع برای گام آخر را نهایی می کنند.

این مقام مذاکره کننده هسته ای ایران چهارشنبه شب پس از پایان مذاکرات کارشناسی میان ایران و ۱+۵ در پاسخ به این سوال که آیا چارچوب و برنامه کاری مذاکرات جامع برای گام آخر مکتوب خواهد شد؟ گفت: هنوز مشخص نیست.

نمایندگان ایران و ۱+۵ از روز سه شنبه مذاکرات خود را در وین اتریش را برای تعیین مذاکرات چارچوب و دستور کار مذاکرات جامع برای توافق نهایی آغاز کرده بودند.

ایرنا
 
/انتهای خبر

 

 

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو