کد خبر: 19801

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۰۷ - ۱۲:۵۷

رئیس ستاد انتخابات کشور خبر داد:

تهیه صندوق‌ها و تعرفه‌های انتخابات سال ۹۶/ برخورد با متخلفان تبلیغات زودهنگام انتخابات

احمدی با بیان اینکه صندوق‌ها و تعرفه‌های انتخابات سال ۹۶ تهیه شده گفت: آمادگی برگزاری دور دوم انتخابات را هم داریم.

تیتر ۳: علی‌اصغر احمدی معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور امروز (پنجشنبه ۷ بهمن) در حاشیه همایش فصلی خانه احزاب و در جمع خبرنگاران، با اشاره به آخرین اقدامات ستاد انتخابات وزارت کشور برای انتخاب سال ۹۶، گفت: در حال حاضر طراحی و چاپ تعرفه‌ها و تهیه فرم‌های انتخاباتی، صندوق‌ها و توافق با هیئت‌های نظارت از شورای نگهبان تا هیئت نظارت مجلس برای برگزاری یک انتخابات قانونمند و باشکوه انجام شده است.

 

وی ادامه داد: البته نمایندگان مجلس به دنبال طرحی هستند که زمان ثبت‌نام را از ایام تعطیلات به پیش از سال جدید تغییر دهند.

 

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: ما به عنوان وزارت کشور، آمادگی صد در صدی داریم که قانون فعلی را در همان ایام تعطیلات در سراسر کشور اجرا کنیم و مکلفیم مر قانون را هم رعایت کنیم.

 

احمدی افزود: در سمیناری هم که بنده با معاونان سیاسی استانداران سراسر کشور داشتم، گزارشی به بنده داده شد که حاکی از آمادگی کامل برای اجرای قانون انتخابات در زمان مقرر است.

 

وی با بیان اینکه ممکن است این سوال پیش آید که آیا وزارت کشور می‌تواند زمان را جابجا کند؟ گفت: خیر، ما مهندسی معکوس را در  توافق با هیئت نظارت داریم و ۲۹ اردیبهشت روز اول اخذ رای است.

 

معاون سیاسی وزیر کشور افزود: ما هیچ راهی جز اجرای قانون نداریم و اینکه می‌گوییم ۳۰ اسفند براساس قانون فعلی است.

 

احمدی خاطرنشان کرد: تعداد تعرفه‌ها براساس انتخابات قبلی به علاوه رشدی که در طی انتخابات سال ۹۴ تا انتخابات سال آینده حدود ۱۴ ماهی فاصله خواهد بود، یک رشد موالید داریم که این موضوع نیز مدنظر قرار گرفته، البته این موضوع را باید اعلام کرد که بین  انتخابات ریاست‌جمهوری و انتخابات شوراها تفاوت وجود دارد.

 

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به  چهار انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی، گفت: دو نفر در آذربایجان، در هرمزگان و  اصفهان انتخابات میان‌ دوره‌ای مجلس داریم، البته  تعرفه‌های ریاست‌جمهوری خیلی سخت نخواهد بود، چون تعداد آنها مشخص است. در انتخابات شوراها هم هر روستا یک حوزه انتخابیه محسوب می‌شود و ما نسبت ضریب پیش‌بینی را در انتخابات شوراها باید بیشتر ببینیم.

 

وی تاکید کرد: ما حتی برای مرحله دوم احتمالی ریاست‌جمهوری سال ۹۶ هم باید خودمان را آماده کنیم.

 

احمدی با بیان اینکه اگر انتخابات ریاست‌جمهوری به مرحله دوم کشیده شود، ما از روز جمعه بعد از روز اخذ رای یک هفته بعد بلافاصله باید مرحله دوم را انجام دهیم، گفت: نمی‌توانیم دوباره سراغ مرحله بعدی برویم و پیش‌بینی حدود دویست میلیون تعرفه را برای سه انتخابات داریم.

 

احمدی در پایان با اشاره به  تبلیغات زودهنگام نیز هشدار داد که اگر موارد تبلیغات زودهنگام را کسی به ما بگوید، برابر قانون  با او برخورد می‌کنیم./تسنیم

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو