کد خبر: 27298

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۱:۰۰

تلویزیون فیلم آمریکایی پخش نکند!

تیتر 3 » معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی با ابراز ناخرسندی از رسانه ملی گفت: نباید فیلم‌های خارجی در رسانه­ ملی پخش شود و این برای فرهنگ یک تهدید است و باید رسانه­ ملی رویکردش را تغییر دهد.

به گزارش تیتر ۳ » حبیب ایل­‌بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به اینکه در روز ۲۹ اردیبشهت ماه مردم تهران علاوه بر حضور حداکثری توانستند حضور پرشوری در سینما داشته باشند و فیلم”نهنگ عنبر۲: سلکشن رویا” با فروش ۵۵۰ میلیون رکورد زد، گفت: این رکوردزنی ارزشمند و بی­‌سابقه نمایانگر توجه همزمان مردم به سیاست و فرهنگ است و این نشان از خوبی حال مردم در روز انتخابات دارد.

وی گفت: یکی از ویژگی­‌های دولت  افزایش تماشگران سینما و فروش میلیاردی فیلم‌­ها بود و این موضوع حاکی از خوب بودن حال مردم است و از این بابت بسیار خرسندیم.

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی با ابراز ناخرسندی از رسانه ملی گفت: نباید فیلم‌های خارجی در رسانه­ ملی پخش شود و این برای فرهنگ یک تهدید است و باید رسانه­ ملی رویکردش را تغییر دهد.

وی تصریح کرد: مردم با عادت کردن به فیلم‌­های آمریکایی یقیناً دیگر از فیلم­های ایرانی استقبال نمی­‌کنند.

ایل‌بیگی با اشاره به شعار سال” اقتصادمقاومتی، تولید و اشتغال” گفت: یکی از سازمان‌هایی که برای تحقق شعار سال تلاش می­‌کند, سینمای ایران است.

وی تصریح کرد: سینمای ایران هیچ وابستگی به خارج ندارد و کاملا تولیدات ایرانی عرضه می­‌شود و در تمام حوزه­‌ها از افراد متخصص ایرانی استفاده می­‌شود.

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی با اشاره به قدرت سینمای ایران در منطقه گفت: سینمای ایران در حال حاضر در منطقه حرف نخست را می­‌زند و هیچ کشوری در منطقه به اندازه ایران توان ساخت فیلم سینمایی ندارد و کشورهای منطقه از نظرات متخصصان ایرانی در حوزه سینما استفاده می­‌کنند.

وی با اشاره به تولیدات فیلم‌­های سینمایی گفت: هرساله ۱۰۰ فیلم ایرانی در سینما تولید می‌­شود و توان تولیدی کشور بسیار بالاست ولی به خاطر محدودیت سالن در کشور تعداد تولیدات را در این میزان نگه داشته­‌ایم.

ایل‌بیگی ابراز کرد: هرچه قدر بتوانیم سالن‌های کشور را افزایش دهیم و امکان نمایش را فراهم کنیم به همان میزان از دیدن فیلم‌های خارجی بی‌نیاز می­‌شویم.

 

تسنیم

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو