کد خبر: 3456

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۲۴ - ۱۸:۱۹

تلفات انفجار معدن ترکیه ۲۴۵ نفر تا این لحظه/احتمال افزایش تلفات تا ۸۰۰ نفر

شرق پرس: فارس به نقل از راشا تودی نوشت: شمار قربانیان حادثه انفجار معدن ذغال سنگ در شهر «سوما» ترکیه به 245 نفر ...

 

گزارش ها از افزایش شمار تلفات حادثه انفجار معدن در شهر «سوما» ترکیه به ۲۴۵ نفر حکایت دارد. در همین حال اعتراض ها علیه دولت با دخالت پلیس به خشونت کشیده شده است.


شرق پرس: فارس به نقل از راشا تودی نوشت: شمار قربانیان حادثه انفجار معدن ذغال سنگ در شهر «سوما» ترکیه به ۲۴۵ نفر افزایش یافته است.

بنا بر این گزارش، عملکرد ضعیف دولت و مسئولان ذیربط در ممانعت از وقوع این حادثه و همچنین جلوگیری از افزایش آمار تلفات، اعتراضات بسیاری را در شهرهای مختلف ترکیه به دنبال داشته است.

صبح امروز تعدادی از مردم استانبول با اعتصاب در میدان تقسیم به عملکرد ضعیف دولت ترکیه در حادثه انفجار در معدن زغال سنگ اعتراض کردند.

از سوی دیگر معترضانی که در محل حادثه انفجار معدن در شهر «سوما» ترکیه گردهم آمده بودند، به خودروی «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر این کشور که برای بازدید از محل حادثه در آنجا حاضر شده بود، هجوم بردند و خواستار استعفای وی شدند.

اعتراضات در این رابطه به آنکارا نیز رسیده است. بیش از ۸۰۰ نفر که اغلب نیز دانشجو بوده اند مقابل ساختمان وزارت انرژی آنکارا تجمع کردند که این اعتراض با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد. نیروهای پلیس سعی کردند تا استفاده از گاز اشک آور و همچنین ماشین های آب پاش، معترضان را پراکنده کنند.

بر پایه این گزارش، علاوه بر کشته شدگان این حادثه، از ۳۸۰ معدنچی محبوس در این معدن نیز قطع امید شده است و احتمال میرود تعداد کشته‌شدگان این حادثه به ۷۰۰-۸۰۰ نفر برسد.

دولت ترکیه ۳ روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرده است.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو