کد خبر: 1811

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۰۱ - ۲۰:۴۱

تقویت روابط ایران و عربستان

شرق پرس:  عبدالرحمان غرمان الشهری سفیر جدید عربستان در آستانه شروع مأموریت خود در تهران با حسین أمیر عبداللهیان دیدار و گفتگو نمود. ...

 

معاون عربی و آفریقاى وزارت خارجه ایران در دیدار با سفیر جدید عربستان گفت: جمهوری اسلامى ایران به دنبال تقویت روابط با عربستان در همه أبعاد است چرا که معتقدیم تأثیر گذارى و پتانسیل‌هاى بالاى دو کشور توان جهت دهى تحولات منطقه و جهان اسلام به نفع أمت اسلامى و خنثى سازى توطئه‌ها را دارد.

شرق پرس:  عبدالرحمان غرمان الشهری سفیر جدید عربستان در آستانه شروع مأموریت خود در تهران با حسین أمیر عبداللهیان دیدار و گفتگو نمود. طرفین در این دیدار با اشاره به تاریخ روابط، همسایگى و اخوت سلامى ، بر اهمیت روابط دو کشور و ارتقاى منافع امت اسلامى و تقویت صلح و ثبات منطقه تأکید کردند.

سفیر عربستان با اشاره به نگاه مثبت ملک عبدالله پادشاه سعودی به روابط با جمهوری اسلامى ایران إظهار داشت: با توجه به ظرفیت هاى بالاى دو کشور در جهان اسلام شایسته است که روابط در عالی ترین سطح پیگیرى گردد. حکمت و درایت رهبران دو کشور در این مسیر است و در شرایط حساس منطقه و جهان اسلام، هماهنگی و همکاری‌های مشترک یک ضرورت است.

وى با تشکر از حمایت های وزارت امور خارجه از وی در شروع مأموریتش، ابراز امیدوارى کرد که در طى مسئولیت خود در  تهران بتواند زمینه ساز توسعه و تقویت روابط در همه زمینه‌ها باشد.

معاون عربی و آفریقاى وزارت امور خارجه با تبیین اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامى ایران در قبال جهان اسلام و عرب گفت: اولویت جمهوری اسلامى ایران روابط با همسایگان و دولت‌هاى عربی و اسلامى است و در این خصوص براى عربستان اهتمام ویژه اى قائلیم. جمهوری اسلامى ایران به دنبال تقویت روابط با عربستان در همه أبعاد است چرا که معتقدیم تأثیر گذارى و پتانسیل‌هاى بالاى دو کشور توان جهت دهى تحولات منطقه و جهان اسلام به نفع أمت اسلامى و خنثى سازى توطئه‌ها را دارد. در این خصوص مناسب است تبادل هیئت‌ها در همه سطوح انجام شود.

امیر عبداللهیان با تشکر از همکارى سفارت عربستان در تهران در تسهیل امور زوار حج عمره و تمتع و تأکید بر ضرورت تداوم این همکارى اظهار داشت: وزارت أمور خارجه از تلاش‌هاى سفیر و همکارانشان در سفارت در کمک به توسعه روابط حمایت به عمل خواهد آورد.

باشگاه خبرنگاران

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو